درختکاری در دانشگاه آزاد شهر قدس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس ؛

توجه به منابع طبیعی و درختکاری را نباید در یک روز و یک هفته خلاصه کرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس گفت: توجه به منابع طبیعی و درختکاری را نباید در یک روز و یک هفته خلاصه کرد

به گزارش قدس خبر – به مناسبت هفته منابع طبیعی و روزدرختکاری مراسمی باحضورکاغذلو فرماندارشهرستان قدس ، حسن پور درویشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، ولایت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران  شهرقدس ، جمعی از اساتید ، کارکنان ، دانشجویان و خانواده های معزز شهدا درمحوطه و در جوار مزار دو شهید گمنام این واحد دانشگاهی مراسم غرس ۱۲۰اصله نهال به دستان پدران شهید برگزارشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس ضمن تقدیر از حضور پرشور خانواده های محترم شهدا، ایثارگران و جانبازان درخصوص گرامیداشت هفته منابع طبیعی اظهار کرد: با توجه به آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی و رنجی که مردم در سالهای اخیر در خصوص این موضوع میبرند به لحاظ علمی توسعه فضای سبز و رشد سبزینگی در کشور امری اجتناب ناپذیر است که خوشبختانه اقدامات مفید و موثری در توسعه سرانه فضای سبز در کشور در دست اقدام است.

وی گفت: نامگذاری ۱۵ اسفند و گرامیداشت منابع طبیعی و درختکاری را نباید به یک روز و یک هفته خلاصه کرد و همه باید تمام تلاش خود را در جهت حفظ و نگهداری و توسعه این میراث گرانبهاء و سرمایه و موهبت الهی بکار گیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدشهر قدس بیان داشت:  از آنجائیکه واحدشهرقدس افتخار میزبانی دو شهید گمنام را نیز دارد تقدیر از خانواده معظم شهدا نیز در این روز باشکوه صورت پذیرفت که ۱۲۰ اصله نهال درمحوطه دانشگاه  با دستان سبز وپرتوان این عزیزان غرس شود .

وی مجموع درختان کاشته شده در محوطه دانشگاه را ۸۰۰ اصله خواند و اضافه کرد: با تلاش های مستمری که توسط همکاران واحد در طی شش ماه اخیر و با حمایت های حجت الاسلام میر احمدی امام جمعه و مهندس کاغذلو فرماندار شهرستان قدس داشته اند، توانستیم حدود ۳۶هزار مترمربع به سایت دانشگاه اضافه کنیم و حتما بیش از۵۰درصد آن به فضای سبز اختصاص خواهد یافت .

این مقام مسئول با بیان اینکه دانشگاه میتواند فضایی آرام و دلنشین ایجاد کند عنوان کرد: در دانشگاه شهر قدس بیست و سه هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که حق این عزیزان است در فضایی آرام، سرسبز ، مرتب و بی دغدغه ادامه تحصیل دهند.

در ادامه مراسم فرماندار شهرستان قدس نیز صریح کرد: فضای سبز موهبتی الهی است که امیدواریم درراستای تقویت فرهنگ ارزشمند درخت ودرختکاری بکوشیم.

حسین کاغذلو افزود: هفته درختکاری فرصت مغتنمی برای توجه بیشتر به این امر مهم است که در گذشته مردم بصورت خودجوش نهال غرس میکردند اما متاسفانه امروز این امر به دوش دولت واگذار گردید که در پیشنهاد برای افزایش توسعه فضای سبز مقرر شد .غرس هر نهالی در محلات با نام خود شهروندان صورت گیرد تا تشویق و ترغیبی برای انجام این کار پرخیر و برکت شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *