دکتر فتح الله گفت: امروز پیشرفت ناشی از حرکت در یک بستر شبکه ای است. اگر ما بتوانیم الگوهای کاری خود را در قالب یک شبکه یکپارچه و هماهنگ سازماندهی بکنیم، طبیعتا توان و قدرت انجام کارها افزایش پیدا می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، نشست تخصصی صنعت و ساختمان، پیرامون عملکرد نظام مهندسی با حضور روسای دانشگاه های آزاد واحد شهرقدس و تهران جنوب، اعضای نظام مهندسی ساختمان و دانش آموختگان و دانشجویان رشته های فنی و مهندسی در سالن شهید چمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

دکتر مهدی فتح الله، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران، در ارتباط با حوزه نظام مهندسی اظهار داشت: امروز پیشرفت ناشی از حرکت در یک بستر شبکه ای است. اگر ما بتوانیم الگوهای کاری خود را در قالب یک شبکه یکپارچه و هماهنگ سازماندهی بکنیم، طبیعتا توان و قدرت انجام کارها افزایش پیدا می کند.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت ها و رفع آسیب های موجود، می توان در راستای توسعه اهداف سازمان نظام مهندسی کشور گام برداشت و موجب توسعه علم و دانش و فن آوری شد.

دکتر جواد علمائی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، با اشاره به تغییرات ایجاد شده میان نسل های دانشگاه آزاد اسلامی، بیان کرد: دانشگاه به سمت نسل چهارم در حال پیشروی است. در نسل چهارم دانشگاه ها، حل مسئله حائز اهمیت است.

وی خاطر نشان کرد: ساختمان های ما در مقایسه با ساختمان های پیشرفته تفاوت و فاصله بسیاری دارد. به طوری که موجب از بین بردن هزینه های مالی و منابع کشور، طی مدت کوتاه می شود. جهت رفع این موضوع لازم است ارتباط دانشگاه با صنعت افزایش پیدا کند.

علمائی تصریح کرد: ما دانشگاهیان از نظام مهندسی انتظار داریم که سیستم نظام مهندسی مکانیزه شود تا از هدر رفت مالی جلوگیری شده و وضعیت کشمکش های موجود بهبود پیدا کند. همچنین در بحث معیشت و رفاه و مسائل بیمه ای و رسیدگی به امور مراجعه کنندگان توجه شود و حمایت و کارآفرینی که از مطالبات فارغ التحصیلان دانشگاهی است، همراه با سلامت نفس صورت گیرد.

در پایان جلسه پرسش و پاسخ میان دانشجویان و مسئولین انجام شد.

 

 

خبرنگار: سیده طیبه عزتی

انتهای پیام/