امام جمعه شهرستان قدس:

پیاده روی اربعین حرکتی بیدار کننده است/دشمنان از تجمع انسان‌های آزاده هراس دارند

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی گفت: اربعین غنیمت و گنج بزرگ مسلمانان است و حرکت تمدن ساز اربعین بیمه کننده همه جوامع اسلامی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قدس ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوا طی سخنانی اظهار داشت: مؤمنان تنها کسانی هستند که هر وقت نام خدا برده شود دلهاشان ترسان می‏گردد، و هنگامی که آیات او بر آنها خوانده می‏شود ایمانشان افزون می‏گردد و تنها بر پروردگارشان توکل دارند.

وی درخصوص پیاده روی اربعین گفت: خیل عظیم راهپیمایان اربعین نشان از این است که مردم می خواهند بگویند که هیچ زور و سلطه ای را تحمل نمی کنند و اگر ۱۴۰۰ سال پیش امام حسین (ع) قیام کرد و زیر بار ظلم نرفت دشمنان فکر نکنند که آن چراغ خاموش شده است و این راهپیمایی و پیاده روی نشانه اعتراض در برابر ظلم دشمنان است.

میراحمدی با اشاره به اینکه ما باید این حرکت مردمی و خودجوش و بی سابقه را قدر بدانیم و در گسترش آن تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: اربعین غنیمت و گنج بزرگ مسلمانان است و حرکت تمدن ساز اربعین بیمه کننده همه جوامع اسلامی می باشد، اربعین نماد وحدت مسلمین شده است و حرکتی همراه با شور و شعور می باشد، شعوری که جان ها را آماده قیام می کند.

وی درخصوص اینکه رسانه های غربی از پوشش این حماسه بزرگ انسانی و انسان ساز و این نهضت تمدن ساز خودداری می کردند اظهار داشت: سوال اینجا است که چرا رسانه های غربی نادرترین رویداد خبری جهان و بزرگ ترین حماسه قرن را منعکس نمی کنند و جواب این است که آنها به دنبال اخباری هستند که به منافع آنها کمک کند و دشمنان به خوبی می دانند که ترویج فرهنگ اربعین تیشه به ریشه آنها خواهد زد.

امام جمعه شهرستان قدس به استعفای سحد حریری اشاره کرد و گفت: دلیل این استعفای ذلت بار این است که با تحریک دیگری خواسته لبنان را بی‌ثبات کند، ضمن اینکه دشمنان با شکستی که در مورد داعش خورده‌اند می‌خواستند تلافی کنند و سوم دلیل این است که به دنبال ائتلافی بین اسرائیل و عربستان هستند که البته اندیشه‌های پوچ آنها نیز به سرمنزل مقصود نمی‌رسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *