بهرامی گفت: ۳۰ مدرسه در حال اجرای این طرح در شهرستان قدس هستند که از بین این مدارس دبستان ملاصدرا در سه سال متوالی کسب رتبه ممتاز استانی را کسب کرده و به مرحله کشوری راه یافته است. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، بهرامی مدیریت دبستان ابتدایی ملاصدرا در خصوص طرح تعالی مدیریت اظهار داشت: مدارس چهار سال است که از سوی وزارتخانه بخشنامه شده است به استانها و در حال اجرا می باشد.

وی افزود: در مهر ماه گذشته بازرسین و ارزیابان کشوری از استان خوزستان در این مدرسه حاضر شدند و در بازدید میدانی که صورت گرفت، مصاحبه های که با اولیا دانش آموزان، هئیت امنا و دانش آموزان انجام شد که نتایج خوب آن حاکی از مشارکت و همبستگی و هم جانبه اولیا، دانش آموزان و کارکنان بوده است.

بهرامی گفت: در شهرستان قدس ۳۰ مدرسه در حال اجرای این طرح هستند که از بین این مدارس دبستان ملاصدرا در سه سال متوالی کسب رتبه ممتاز استانی را از آن خود کرده و امسال به مرحله کشوری راه یابی پیدا کردیم.

مدیر دبستان ابتدایی ملاصدرا بیان کرد: در استان تهران ۲۸ مدرسه در مجموعه در طرح تعالی مدیر مدرسه منتخب شدند که از این مجموع ۸ مدرسه مقام برتری رو کسب کرده اند و دبستان ملاصدرا هم شامل برترین ها بوده است.

بهرامی تصریح کرد: این طرح شامل هم افزایی جمعی یعنی از پتانسیل های درونی و بیرونی استفاده کنیمف پتانسیل درونی که همین دانش آموزان، اولیا و کارکنان مدرسه هستند و امروز طرح تعالی نشان می دهد که مشارکت در مدیریت با استفاده از نظرات و انتقادهای سازنده باعث کیفیت و بازدهی بیش از پیش شده است، و استفاده و به کارگیری و همفکری سازمان و ادارات بیرونی در راستای اهداف مدرسه که همان کیفیت و بازدهی آموزش می باشد.

وی با اشاره گزارش عملکرد این طرح عنوان کرد: در این مدرسه ۱۶۰ شاخص اجرا شده است که این شاخص ها به ۳ قسمت تقسیم می شوند و شامل آموزش، پرورش و عمرانی هستند، که در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ گذشته این مدرسه رتبه استانی و کشوری را کسب کرده است.

این مقام مسئول درخصوص نقش مشارکت در کیفیت آموزش خاطر نشان کرد: یکی از فرصت‌هایی که در اختیار مدارس قرار دارد، امکان بهره‌گیری از توان بالقوه فکری، علمی، مهارتی و تخصصی والدین دانش‌آموزان، در جهت بهبود و ارتقای سطح کیفی برنامه‌ها و فعالیت‌های مدارس است.