فرمانده سپاه شهرستان قدس پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته:

۱۳ آبان نماد مقاومت و پايداری ایرانيان در برابر استکبار جهانی است

سرهنگ فیاض الهیاری گفت: ۱۳ آبان، روزی است که بر تارک آن حوادث بزرگ و سرنوشت سازی از تاريخ ملت ايران به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، فیاض اللهیاری فرمانده سپاه نیروی مقاومت بسیج شهرستان قدس در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان قدس، به مناسبت روز بسیج دانش آموزی اظهار داشت: ۱۳ آبان، روزی است که بر تارک آن حوادث بزرگ و سرنوشت سازی از تاريخ ملت ايران به ثبت رسیده است، روزی که در زواياي مختلف آن نماد مقاومت و پايداری ایرانيان در برابر استکبار جهانی آشکار است.
فرمانده سپاه شهرستان قدس افزود : چهار رخداد تاریخی که در آن ایام اتفاق افتاد این بود که تبعيد امام به ترکيه در سال ۴۲، کشتار دانش آموزان انقلابی در سال ۵۷ و تسخير لانه جاسوسی آمريکا در سال ۵۸، رخدادهای تاريخ سازی بودند که مهر بطلانی بر دخالت استکبار در مقدرات ميهن اسلامي‌ مان زد.
وی با اشاره به اینکه ۱۳ آبان يادآور حوادث مهمی است بیان کرد: روز ۱۳ آبان در شکل‌گيري انقلاب اسلامی و حذف مظاهر و نمادهای استکبار از جغرافيا و صحنه اداره ایران نقش اساسی ایفا کرد و شايد تاريخ معاصر ما روزی با اين درجه از اهميت و بزرگی کمتر به ياد داشته باشد.

الهیاری خاطر نشان کرد: ۱۳ آبان روز دانش آموز است، زیرا در چنين روزی دانش آموزان انقلابی توانستند گوهر دانش و آموزندگی را در آيينه حماسه و دلیری بتابانند و غبار خود باختگی را از سیمای مدرسه بزدايند. در اين روز، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به رژيم منفور پهلوی و دخالت‌های آمريکا در ايران به صحنه آمدند اما دژخيمان شاه آنان را آماج حملات وحشيانه خود قرار دادند و فرزندان انقلاب را به خاک و خون کشيدند.
این مقام مسئول در گفت: در روز ۱۳ آبان سال ۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام لانه جاسوسی آمريکا و مرکز طراحی و سناريو پردازی برای براندازی نظام در تهران را تسخیر کردند و جاسوسان آمريکايي را طی ۴۴۴ روز در چنگ اراده انقلابی ملت ایران قرار دادند و ۱۳ آبان سالروز تبعيد حضرت امام (ره) شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمريکا ايجاب می‌کند که دست‌ها و دلهايمان را قوی کنيم و در اين روز، مردم خدا جو و استکبار ستيز را همچنان به ميدان مبارزه با مظهر استکبار بخوانيم و رسالت دينی و ملی خود را به انجام برسانيم.

الهیاری با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل عنوان کرد: پدافند غیر عامل از تاکیدات مقام معظم رهبری است و مدیران ما باید به این مقوله توجه جدی داشته باشند و نیازهای روز جامعه را برآورده نمایند، بنابراین توسعه بدون توجه به مقوله پدافند غیر عامل، کشور را دچار چالش خواهد کرد و امید است با عنایت به رهنمودها و تاکیدات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا حضرت امام خامنه ای بر رعایت پدافند غیرعامل در برابر تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن به منظور مصونیت بخشی، تاب آوری و ایمن سازی زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم کشور با روحیه جهادی، اقدام بسیجی و مدیریت انقلابی و کارآمد، با استفاده از توانمندی و ظرفیت دستگاههای اجرایی کشور در تعمیق و نهادینه سازی پدافند غیرعامل در طرح ها و برنامه ها اقدام شایسته بعمل آید.

فرمانده سپاه شهرستان قدس با اشاره به بیانات رهبری انقلاب با انتقاد از کسانی که معتقدند «در مقابل آمریکا، قدری کوتاه بیاییم تا دشمنی آن کم شود» افزودند: تجربیات تاریخی از جمله ماجرای دکتر مصدق نشان می‌دهد آمریکایی‌ها حتی به کسانی که به آنها امید می‌بندند، رحم نمی‌کنند.

الهیاری با اشاره به سخنان فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: مصدق برای مبارزه با انگلیسی‌ها سراغ مذاکره با آمریکا رفت و به آنها اعتماد کرد اما همین آمریکایی‌ها بودند که ضد او کودتا کردند و آمریکایی‌ها حتی به امثال دکتر مصدق هم راضی نمی‌شوند، آنها نوکر، توسری‌خور و سرسپرده می‌خواهند تا مثل دوران محمدرضا پهلوی بر کشور مهم و پرمنفعت ایران حکومت کنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *