حجت الاسلام والمسلمین میر احمدی: ارتقاء شناخت و آگاهی مردم ضامن حفظ انقلاب اسلامی است و امروز حرکت عظیم انقلاب اسلامی در مسیر ثابت و استوار، نیاز به افزایش شناخت و آگاهی مردم به مسائل روز کشور دارد و خصوصا روشنگری برای نسل آینده از وظایف مهم متولیان فرهنگی کشور در سطوح مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر،حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته که با حضور پرشور عموم مردم و مسئولان شهرستان قدس برگزار شد اظهار کرد: خودم و همه شما را به رعایت تقوا الهی دعوت میکنم چرا که تقوا تنها راهگشا در دنیا و آخرت است.
وی در ادامه با اشاره به تاثیر والای امید به زندگی برای بهتر زیستن در دنیا برای همه ی مونین اظهار داشت: نقش والای توکل و امید به خداوند و ادامه ی زندگی بر سعادت دنیوی و اخروی انسان بسیار تاثیر گذار است و نباید انسان مومن توکل خویش را از خداوند منان قطع کند که در این صورت گرفتار بلای یاس و از بین رفتن ایمان خواهد شد.
میراحمدی همچنین در رابطه با  رفتار های فرهنگی در زندگی فردی و اجتماعی عنوان کرد: حسن خلق و روی خوش و رفتار های فردی و اجتماعی صحیح و به هنجار در ابعاد و سطوح مختلف جامعه بسیار اثر بخش خواهد و بود و وظیفه ی هر انسان مومن و متعهدی نسبت به خداوند، خویشتن و جامعه است و نمیتوان بدون آغاز نظارت بر رفتار فردی  تزکیه نفس توسط فرد فرد جامعه، انتظار پیشرفت و فرهنگی شدن جامعه را داشت و همه چیز از هر شخص و شهروند جامعه شروع می شود.
وی تاکید کرد: رعایت عفاف و حجاب توسط زنان  ومردان در جامعه بسیار حائز اهمیت اس و بدون این مسئله ی حیاتی، جامعه قدم قدم به سوی فساد و تباهی پیش خواهد رفت و وضعیت فرهنگی امروز جامعه نیز چندان جالب نیست و جنگ فرهنگی بزرگی بر سر راه مومنین و مسلمانان خصوصا در جمهور یاسلامی ایران است.
حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی در پایان خطبه اول نماز جمعه این هفته تصریح کرد: یقینا هزینه هنگفتی توسط دشمنان جمهوری اسلامی برای فرو پاشی فرهنگی این مرز و بوم و مردم به خصوص جوانان این سرزمین اسلامی برنامه ریزی شده و تنها راه مقاومت در برابر این حربه های فرهنگی، افزایش آگاهی و تقوای الهی است.
امام جمعه شهرستان قدس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قدس، به روز گذشته که سالروز حماسه تاریخ یو انقلابی ۹ دی بود اشاره کرد و گفت: گرامیداشت این سالروز واقعه ی حماسی ۹ دی که به دست مردم ولایی و عاشورایی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ انقلاب اسلامی و در خاطر دشمنان داخلی و خارجی این نظام ماندگار شد، وظیفه ای است روشن و گواه در صحنه بودن همیشگی آحاد ملت برای پشتیبانی از ولایت فقیه و فرهنگ عاشوراییست.
وی افزود: حماسه نهم دی ماه درس ها و عبرت های بسیاری برای دشمنان و نسل های آینده این سرزمین در بر داشت که انکار آنها با وجود عظمت این حماسه مردمی امکان نا پذیر است و دست دشمنان برای همیشه از نا امید کردن مردم کوتاه ماند.
میراحمدی همچنین در ادامه افزود: افزایش بصیرت عمومی و نگاهداشت دستاورد های اننقلاب به واسطه ی افزایش وحدت بین مردم و نظام توسط دستگاه ها و سازمان های اصلی بدنه نظام بسیار اهمیت دارد و مسئولان وظیفه سنگینی برای حفظ وحدت در ماین یکدیگر برای تزریق همین وحدت به آحاد ملت دارند.
وی در ادامه متذکر شد: تفرقه و کارشکنی در بین دستگاه ای نظام همان چه که دشمن نیاز دارد است و نباید  بهانه ی تهاجم به دست دشمن توسط مسئولان داده شود که در این صورت مردم امید خود را از نظام قطع خواهند کرد.
امام جمعه شهرستان قدس در پایان با اشاره به نقش تاثیرگذار آموزش و فرهنگ سازی عمومی در زمینه های مختلف خصوصا شناخت علوم سیاسی برای مردم خاطر نشان کرد: ارتقاء شناخت و آگاهی مردم ضامن حفظ انقلاب اسلامی است و امروز حرکت عظیم انقلاب اسلامی در مسیر ثابت و استوار، نیاز به افزایش شناخت و آگاهی مردم به مسائل روز کشور دارد و خصوصا روشنگری برای نسل آینده از وظایف مهم متولیان فرهنگی کشور در سطوح مختلف است.