عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قدس:

نهم دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه‌گران زد

عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد اضافه کرد:مسئول و مردم انقلابی” آرمان ها را زیر پا نمیگذارد. “مسئول و مردم انقلابی” به دشمن دل نمیبندد. “مسئول و مردم انقلابی” به وعده الهی که فرمود ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم ایمان دارد. “مسئول و مردم انقلابی” چشمشان را به روی بدعهدی های آمریکا نمیبندد. “مسئول و مردم انقلابی” نه سازش میپذیرد و نه تهدید در برابرشان جواب میدهد.

پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد علی اکبر دولابی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان قدس اظهار کرد: دی ۹ دی نشان دهنده ی قدرت خدا بود  همان گونه که امام خامنه ای فرمودند : « هرچه انسان در اطراف این قضایا فکر میکند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن على(علیه السّلام) را مى‌‌‌بیند. این کارها کارهائى نیست که با اراده‌‌‌‌ى امثال ما انجام بگیرد؛ این کار خداست، این دست قدرت الهى است»
وی عنوان کرد: اما نه دی را پاسخ به فتنه ای می دانیم که هشت ماه کشور را دچار تلاطم و آشوب کرد. اما چرا فتنه؟ «فتنه یعنى کسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح کنند، بیاورند براى فریب دادن مردم. اما ناکام شدند.
دولابی گفت:  نهم دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند، این حرکت یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلى معنا دارد و باید گفت  این نشانه‌ى این است که این مردم بیدارو هشیارند.

مسئول پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد عنوان کرد:مقام معظم رهبری فرمودند:«گناه بزرگ فتنه گران این بود که با اقدامات خود، دشمن را بریای ضربه به مردم و نظام اسلامی امیدوار کردند، دشمن به انها امیدوار شد.» برهمین اساس ما دانشجویان انقلابی به واسطه ضرباتی که فتنه گران به آبروی نظام اسلامی وارد کردند و خساراتی که به بار آوردند از قوه قضائیه درخواست اشد مجازات برای سران فتنه شکست خورده سال ۸۸ را داریم.
دولابی بیان کرد: ۹دی نشانه¬ی استقامت مردم بود. هرجا روی پای خود ایستادیم و مقاومت کردیم نتیجه گرفتیم ولی،  امان از روزی که گمان کنیم با وابستگی به غیر، بتوانیم خود و کشور عزیزمان ایران را از مشکلات خارج کنیم. هرجا تبعیت از غیر، خصوصا دشمن صورت نگرفت قطعا فشار،تهدید،تحریم، و مشقت آغاز می شود. در تاریخ نمونه های فراوانی وجود دارد.
وی تصریح کرد: در دوران معاصر آمریکا و جبهه استکبار از ابتدای انقلاب این نسبت به ما تحریم را  انجام دادند، روزگاری این مملکت خواب ساخت موشک و پیشرفت در پزشکی و نانو فن آوری و علوم هسته ای و صنایع هایتک را هم نمی دید اما امروز جمهوری اسلامی ایران به جایگاهی رسیده است که در بسیاری از علوم در عالیترین سطوح در دنیا نقش آفرینی می کند.
مسئول پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد  افزود: به فرموده مقام عظمای ولایت امام خامنه ای که فرمودند: « هر جا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم؛ هر جا از انقلابی‌گری و حرکت جهادی غفلت کردیم عقب ماندیم… انقلابی نه بی‌سواد است، نه بی‌توجّه است و نه بی‌انضباط ؛ اتّفاقاً درست بعکس است. انقلابی یعنی دارای سواد، دارای انضباط، دارای تدیّن، دارای حرکت، دارای عقل، و خردمندی است.»
وی گفت:موضوع مورد اشاره دیگر، پیروزی اخیر جبهه مقاومت در حلب است. اری حلب با ایستادگی مردم، از شرّ تکفیری ها رهایی پیدا کرد. رهبر معظم انقلاب فرمودند: «به طرف مقابل یعنی دشمن اعتماد نکنید، به لبخند او فریب نخورید، به وعده نقد که میدهد- وعده نقد، نه عمل نقد_ اعتماد نکنید {چون} وقتی خرش از پل گذشت، برمیگردد و به ریش شما میخندد!»
دولابی خاطر نشان کرد:اگر قرار بود که جبهه مقاومت نیز به آمریکا و سران استکبار دل بسته و با آنها از در اعتماد برخورد کند، نه تنها امروز حلب آزاد نمیشد بلکه امروز شاهد بودیم کل سوریه در دامان تکفیریهای دست ساخته¬ی استکبارجهانی در راس آن شیطان بزرگ، آمریکا می سوخت. شاید این سئوال پیش آید که چرا با این قاطعیت در این باره سخن می گوییم. جواب آن روشن است: آمریکای پای میز مذاکره¬ی سوریه همان آمریکایی است که در توافق هسته ای موسوم به برجام، پای میز مذاکره نشسته بود. اما دیدید که چقدر وقیحانه هر آن چه  که در توافق برجام به آن تعهد داده بود را راحت زیر پا گذاشت . آمریکا تغییری در خوی شیطانی و استکباری اش حاصل نشده است بلکه این ما و خصوصا مسئولین ما هستند که از آرمان های امام و انقلاب غفلت کرده یا به عمد آنرا زیر پا گذاشته اند.
عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد اضافه کرد:مسئول و مردم انقلابی” آرمان ها را زیر پا نمیگذارد. “مسئول و مردم انقلابی”  به دشمن دل نمیبندد. “مسئول و مردم انقلابی”  به وعده الهی که فرمود ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم ایمان دارد. “مسئول و مردم انقلابی” چشمشان را به روی بدعهدی های آمریکا نمیبندد. “مسئول و مردم انقلابی” نه سازش میپذیرد و نه تهدید در برابرشان جواب میدهد.

دولابی بیان کرد:این روزها دغدغه اصلی مردم ایران خصوصا شما مردم عزیز شهر قدس، دغدغه ی معیشت است. یکی از اهداف جمهوری اسلامی برطرف کردن مشکلات معیشت مردم است. گویی مسئولان و مدیران کل نظام فراموش کرده اند برای خدمت به این مردم انتخاب شده اند. در شرایطی که بسیاری از افراد از تامین مخارج حداقلی خود و خانواده‌شان عاجزند و از رکود و تورم می نالند، عده‌ای فرصت¬طلب سودجو با استفاده از موقعیت و سمت‌هایی که در اختیار آنهاست، به بیت‌المال مسلمین دست درازی کرده و به آرمان‌های انقلاب اسلامی خیانت می‌کنند و به جای اینکه به سزای اعمالشان برسند؛ متاسفانه سرمایه‌های نظام خطاب می‌شوند. جای تعجب است که مسئولان چگونه تورم و رشد اقتصادی را معنا می کنند؟! از رشد اقتصادی ۷ درصدی و تورم تک رقمی و عبور از رکود صحبت می کنند درصورتی که مردم حتی اثری از آن را نیز در زندگی خود احساس نمی کنند و مشکلات همچنان باقی مانده است.

عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد:جوانانی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند و نیاز به شغل دارند و بیکاری، آنها را  به فسادهای دیگری میکشاند!، اما آقایان مسئول، از وارد کردن مدیر از خارج صحبت میکنند گویی جوانان باغیرت ایرانی بیگانه با این کشور هستند. همان آقایان مسئولی که اعتقادشان به این مساله است، ثروتهای هنگفتی دارند که جوانان بیکار، شاید درک آن ثروت برایشان سخت باشد.
وی گفت:کارگران عزیزی که در کارخانجات و صنایع مختلف کار می کرده اند و درآمدشان زیر خط فقر است و امروز در اثر بی تدبیری مسئولین امر بیکار شده اند را یاد اورید، اما آقایان مسئول، از واردات محصولات از کشورهای خارجی صحبت می کنند و به دنبال آزادسازی بیشتر منطقه ها و گویی بیکار شدن کارگران هستند.
دولابی تصریح کرد:خمینی کبیر(ره) به خیر که فرمود: « آن روزی که مسئولین خوی کاخ نشینی پیدا کنند خدای نخواسته، و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم». امام خمینی و امام خامنه ای همیشه بر حمایت از مظلوم و مستضعف تاکید داشتند و لازمه حمایت از این ولی نعمتان انقلاب را عدالت و مساوات می‌دانستند. باید قوای مسئول بخصوص قوه محترم قضائیه به این قضیه اساسی بپردازد و بدون ترس و ملاحظه مدیران مقصر را محاکمه کند. این حقوق که در منشور آمده است بر همه مشخص است، نیازی به بازگویی این حقوق که کاری عوام فریبانه است، نیست بلکه فقط همّت مسئولین را می خواهد تا به اجرای آن بپردازند.
دولابی مسئول پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در خاتمه متذکر شد:اما راه حل این برون رفت از مشکلات اقتصادی چیست؟ تنها یک راه وجود دارد اقتصاد مقاومتی ! اقتصاد مقاومتی نگاه به داخل و تکیه به ظرفیت‌های درونی کشور و اعتماد به جوانان و نخبگان و مردم مطرح می‌شود از آنجا که در کشور ما ظرفیت های فراوان مادی و معنوی وجود دارد، می توان با مدیریت صحیح آن‌ها؛ بر بسیاری از مشکلات اقتصادی فائق آمد. ضرورت اقتصاد مقاومتی با ویژگی درون‌زایی و برون‌گرایی که مبتنی بر فرصت‌های داخلی است، از اینجا مشخص می‌شود. همانطور که مقام معظم رهبری تنها راه علاج مشکلات را اقتصاد مقاومتی و تقویت ساخت درونی کشور خواندند و بر اهمیت آن اشاره کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *