استاندار تهران بیان کرد:

شهرستانهای تهران در غربت و محرومیت/ تمام مصوبات سفر رئیس جمهور به غرب تهران محقق خواهد

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در صدر هیئتی از معاونین و مدیران کل ادارات و دستگاه های استان تهران با حضور در فرمانداری شهرستان قدس برای شرکت در نشست هم اندیشی درخصوص برنامه های دولت در این شهرستان، شهرستان های غرب استان تهران را غربت زده و محروم تلقی کرید و نوید تکمیل تمام مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرستان قدس را داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، صبح امروز سیدحسین هاشمی استاندار تهران در صدر هیئتی از معاونین و مدیران کل ادارات و دستگاه های استان تهران با حضور در فرمانداری شهرستان قدس برای شرکت در نشست هم اندیشی درخصوص برنامه های دولت در این شهرستان، اظهار داشت: متأسفانه در سال ۹۴ شرایط سختی را داشتیم و قیمت نفت به زیر ۳۰ دلار رسید و ما میانگین صادراتمان که سالی ۲ میلیون ۴۰۰ هزار بشکه نفت به زیر ۱ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد.

استاندار تهران بیان کرد: متأسفانه این روند کاهش بی‌سابقه قیمت نفت تأثیرات بدی بر روی وضعیت اقتصادی کشور گذاشت و به دنبال آن تخصیص بودجه و اعتبارات عمرانی نیز با مشکلات زیادی همراه شد.

هاشمی گفت: ما در شهر تهران هر سال بودجه عمرانی شهرستان‌ها را افزایش می‌دادیم و این در شرایطی بود که قبلاً قیمت نفت ۱۲۰ دلار بود و اگر هم‌اکنون نیز نمودار اختصاصی و پرداخت بودجه‌های عمرانی شهرستان‌ها را بررسی نماییم، بسیار مثبت است و سعی کردیم اقتصاد مقاومتی را محقق نماییم.

وی با بیان اینکه شهر تهران با ۱۳ میلیون جمعیت نزدیک ۵۰ درصد مالیات کشور را تأمین می‌کند تصریح کرد: از این میزان تنها حدود ۳ درصد آن به پروژه‌های بخش عمرانی اختصاص داده شد که با استان کهکیلویه، سمنان و ایلام برابر بوده است. درحالی‌که جمعیت بعضی از شهرستان‌های حومه تهران از این استان‌ها هم بیشتر است.

استاندار تهران متذکر شد: ما فقط توانستیم دولت را مجاب نماییم که استان تهران فقط شهر تهران نیست و در سایه خود قدس، ملارد، شهریار، رباط‌کریم، اسلامشهر و…. را دارد و این مقدار بودجه تخصیص شده، برای پروژه‌های عمرانی این شهرستان کافی نیست.

هاشمی با اشاره به افزایش بودجه در سال‌های اخیر تصریح کرد: ما در همین شهرستان قدس شاهد افزایش بودجه هستیم درصورتی‌که مقدار آن بازمانی که قیمت نفت ۱۲۰ دلار بود و هم‌اکنون که بشکه‌ای ۳۰ دلار است، قابل قیاس نمی‌باشد.

وی گفت: بودجه سال ۹۴ در کل تاریخ انقلاب استثنایی بود و این موضوع موجب جابه‌جا شدن زمان اختصاص اعتبارات شد ولی بنده به‌صراحت اعلام می‌کنم که پروژه‌های این شهرستان از جمله بیمارستان و پل حتماً به اتمام خواهند رسید.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: ما از آقای محمودی نماینده مجلس شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار می‌خواهم که در کمیسیون مجلس با جدیت و قاطعیت اعتبارات لازم را برای اتمام پروژه عمرانی کسب نمایند، ما نیز در قالب سفر ریاست‌جمهور مصوب کردیم و انتظارمان هست نماینده مجلس نیز در قالب کارگروه پیگیر حل این مسأله شوند.

هاشمی افزود: من نوید این را می‌دهم که هر آنچه آقای رئیس‌جمهور در سفر خود به قدس مصوب کردند ازجمله پروژه بیمارستان، تصفیه‌خانه فاضلاب، پل تقاطع غیر هم‌سطح و… قطعاً اجرایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: شهرستان‌های حومه  نباید در سایه شهر تهران این مشکلات را داشته باشند و باید از غربت بیرون بیایند.

استاندار تهران در خاتمه متذکر شد: دولت هماهنگ‌کننده است و دستگاه‌ اجرایی‌کننده کار می‌باشند و باید هم اقدامات انجام‌شده را بیان کرد و انتظارات مردم مطرح شود تا بدانیم با این توان دولت در یک بازه زمانی مشخص می‌توانیم چه موضوعات و مشکلات را مرتفع نماییم؛ چراکه هدف اصلی این نظام، رهبری و دولت این است که مشکلات مردم کمتر شود و در مقابل به عدالت نزدیک‌تر می‌شویم.

گفتنی است در این مراسم که خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر، روحانیون، مدیران کل ادارات راه و شهرسازی، آب و فاضلاب، اوقاف و امور خیریه و جهاد کشاورزی استان تهران، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، امام‌جمعه شهرستان، نماینده مردم شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار و سایر مسئولان شهرستان حضور داشتند، در خاتمه از پروژه پل ورودی شهر قدس، بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی، مصلی مرکزی شهر قدس بازدید به عمل آمدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *