مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت:ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تمرکز بسیاری را به توسعه بازارچه های صنایع دستی در شهرستان های استان تهران لحاظ کرده است.

رجبعلی خسرو آبادی  با اشاره به نقش بسیار سازنده صنایع دستی در اشتغالزایی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: لازمه حصول اهداف در بخش صنایع دستی، به راه اندازی بازاچه های این محصولات معطوف می شود و بدون امکان توزیع و عرضه محصولات این عرصه، امکان نائل شدن به توفیقات مورد نظر وجود ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران عنوان کرد:تا بتوان از این بستر و ظرفیت بالقوه به نحو شایسته تری بهره مند شد.

وی افزود:راه اندازی چنین بازارچه هایی در دو بخش دائمی و موقت قابل تعریف است که بنابر شرایط، امکانات و نیازسنجی که انجام می شود برنامه ها و تمهیدات لازم در این خصوص، تعریف و اجرایی خواهد شد.

خسرآبادی گفت:در ابتدای سال جاری نیز بنا بر دستورکارهای اولویت گذاری شده، شاهد رشد چهار برابری راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در ایام نوروز بودیم که به نوبه خود موفقیت قابل توجهی به شمار می رود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران عنوان کرد: این میزان از رشد، موید استقبالی است که از سوی مردم از محصولات صنایع دستی می شود و از نظر ما در شرایطی که تمایل و انگیزه کافی برای تهیه چنین محصولاتی وجود دارد، با بستر سازی مطلوب و سازنده می توان از این فرصت استفاده منطقی و شایسته ای داشت.

وی در خاتمه یادآور شد: اقتصادی ترین، مردمی ترین و بومی ترین فعالیت، معطوف به هنر صنایع دستی می شود که هم عرضه کننده ذوق و قریحه درونی افراد و فعالان این عرصه است و هم حوزه ای به شمار می رود که به صورت کاملا داخلی بر استعدادهای بومی و داخلی کشورمان تکیه دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/