فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان قدس: 

پیاده روی اربعین نشان داد که دنیا می تواند خود را با فرهنگ عاشورا تطبیق دهد

سرهنگ اللهیاری گفت: روح حاکم در جهان به دنبال مسیر و مدینه فاضله ای است که در آن عدالت رعایت شود و امروز دنیا متوجه شده است که این روح به سمت اسلام گرایش دارد. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، سرهنگ فیاض اللهیاری، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس، در گفت و گوی اختصاصی با صدای قدس(رادیو اربعین)، با اشاره به اشتیاق مسلمانان به پیاده روی اربعین اظهار کرد: با توجه به اینکه در طی مسیر طولانی سختی های وجود دارد اما شیفتگان و عاشقان اباعبدالله حسین(ع) به هر نحوی سعی بر رساندن خود به کربلا می کنند و این موضوع به یک دوره زمانی اختصاص ندارد و سال هاست که جهان شاهد این صحنه است. 

وی در ارتباط با داشتن جامعه آرمانی بیان کرد: پیاده روی اربعین نشان دهنده مدینه فاضله یا جامعه آرمانی است. این همان جامعه آرمانی است که از روانشناسان، دانشمندان و علما شنیده شده است. هر کس با هر پست و مقامی و در هر سنی آنچه که دارد در طبق اخلاص به زائران امام حسین(ع) تقدیم می کند. این مدینه فاضله ای که شاهد هستیم، زمینه ساز فرج امام زمان(عج) خواهد شد.
سرهنگ اللهیاری گفت: پیاده روی اربعین نشان داد که دنیا می تواند خود را با فرهنگ عاشورا تطبیق دهد. روح حاکم در جهان به دنبال مسیر و مدینه فاضله ای است که در آن عدالت رعایت شود، مردم نسبت به هم مهربانی داشته باشند و کسی فخر فروشی نداشته باشد و امروز دنیا متوجه شده است که این روح به سمت اسلام گرایش دارد.
وی ادامه داد: اخیرا شنیده شده است که امریکایی ها قصد قطع توئیتر در ایران را دارند تا دیگر ایرانیان با سیاستمداران به ویژه سیاستمداران امریکایی ارتباط نداشته باشند. شبکه های اجتماعی اگرچه می توانند تهدیداتی برای ما داشته باشند اما فرصتی برای ماست تا بتوانیم با رفتارهای دوگانه و تناقض گویی های آنها پی ببریم. آنها حتی با سانسور کردن اخبار قصد تضعیف نظام اسلامی را دارند ولی مردمان آن کشورها نیز با دسیسه های شوم آنان آشنا شده اند و امروز شاهد پیاده روی مسلمانان در هر نقطه از جهان مانند تورنتو، لس آنجلس و لندن هستیم. بنابراین شبکه های اجتماعی فرصتی برای گرایش به اسلام در سراسر جهان شده است.
سرهنگ اللیاری با اشاره به شهدای نوجوان تصریح کرد: شهدای بسیاری از جمله شهید حسین فهمیده، شهید بهنام محمدی، شهید مرهمت والا زاده و شهید سمیه کردستان می توان نام برد. مهمترین درسی که شهید حسین فهمیده به ما می دهد در پیام حضرت امام خمینی(ره) مشخص است. ایشان می فرمایند: “رهبر ما آن طفل ۱۲ ساله ای است که نارنجک به کمر می بندد و زیر تانک دشمن می رود”. شهید فهمیده در مقابل ظلم ایستاد و این درس برگرفته از مکتب عاشوراست.

خبرنگار: سیده طیبه عزتی
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *