تذکر های کتبی فدراسیون به سرمربی تیم ملی؛

وقتی کی روش و مشاور پرتغالی اش تمام واقعیت را درباره مصاحبه با رسانه ها نمی گویند

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال در حالی با مصاحبه با رسانه های ایرانی خودداری کرد که تمام واقعیت را نگفت و فقط بخشی از آن را عنوان کرد

به گزارش خبرنگار ورزشی قدس‌خبر، کارلوس کی‌روش روز گذشته درخواست خبرنگاران ایرانی که برای پوشش خبری قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ به روسیه رفته بودند را برای مصاحبه بی‌پاسخ گذاشت.

فیلیپه مشاور رسانه‌ای و مدیر رسانه‌ای غیر رسمی تیم ملی در این خصوص به خبرنگاران ایرانی گفت: کی‌روش قدردان زحمات شما و حضورتان در اینجاست، اما طبق دستور فدراسیون فوتبال نمی‌تواند با رسانه‌هایی که صحبت او را به فارسی ترجمه می‌کنند صحبت کند. این دستور فدراسیون است تا برخی سوال‌ها و مباحث پیش نیاید. در این خصوص بهتر است از فدراسیون فوتبال سوال کنید.

اصل ماجرا اما چیست؟ پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که کی‌روش و مدیر رسانه‌ای غیر رسمی پرتغالی تیم ملی همه واقعیت را نمی‌گویند و فقط بخشی از آن را اعلام می‌کنند. واقعیت این است که فدراسیون فوتبال پس از اینکه مصاحبه‌های متعدد کی‌روش درباره مسائل غیر فنی را دید تصمیم گرفت بر اساس مفاد و بندهای قرارداد این مربی به او تذکر کتبی بدهد. کی‌روش در چند سال اخیر عادت کرده درباره مسائل غیرفنی، از دبیرکل گرفته تا مربیان باشگاهی و … حرف بزند و به همین دلیل فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت بر اساس بندهای قرارداد این مربی به او تذکر بدهد که فقط با هماهنگی روابط عمومی یا رئیس فدراسیون حق دارد صحبت کند آن هم تنها درباره مسائل فنی.

فدراسیون به تذکر شفاهی بسنده نکرد و به صورت کتبی چنین موضوعی را به کی‌روش اعلام کرد. در تذکر‌های فدراسیون هم چیزی مبنی بر اینکه او حق مصاحبه با رسانه‌های فارسی زبان را ندارد یا اینکه باید برای مصاحبه با رسانه‌های فارسی زبان با فدراسیون هماهنگ کند، نیامده است. تذکر کتبی فدراسیون به کی‌روش تمام رسانه‌ها (چه فارسی و چه غیر فارسی) را در بر می‌گرفت اما کی‌روش و مدیر رسانه‌ای پرتغالی و غیررسمی تیم ملی تنها بخشی از واقعیت را گفتند و نه همه آن را.

از آنجایی که سرمربی پرتغالی تیم ملی بارها با صحبت‌هایش درباره مسائل غیرفنی حاشیه‌ساز شده فدراسیون طبق قراردادی که با این مربی بسته به او تذکر داده که تمام گفت‌وگوهایش باید با هماهنگی باشد اما مشخص نیست کی‌روش به چه دلیل بخشی از واقعیت را گفته است. شاید او با این کار می‌خواهد رسانه‌های ایرانی را مقابل فدراسیون فوتبال قرار دهد و خودش را تبرئه کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *