مسئول ستاد هماهنگی اتش نشانان در استان تهران؛

هفت مهر روز جانبازی آتش نشانان در عرصه خدمت رسانی به مردم است

مسئول ستاد هماهنگی آتش نشانان در استان تهران گفت: روز هفت مهر یاد آور جانبازی این افراد در عرصه خدمت رسانی در حوادث طبیعی و غیر طبیعی است.

به گزارش پایگاه خبری قدس خبر- محمود مغاری در همایش روز آتش نشانی و ایمنی که دز سازمان آتش نشانی شهرستان قدس برگزر شد گفت: این روز یادآور دلاور مردی آن ۶ اتش نشانی است که در زمان حمله رژیم بعث عراق به پالایشگاه ابادان به این عنوان نامگذاری شد.
وی افزود: آتش نشانان در تمام عرصه های مختلف زمان همیشه و در همه حال در کنار مردم بوده و تمام تلاش خود را دارند تا نه از لحاظ جانی و نه از لحاظ مالی برای شهروندان در زمان بروز حوادث خللی وارد شود و این موضوع را همه این عزیزان در سر فصل خدمت خود قرار داده اند.
IMG_0118
مغاری عنوان کرد موضوع دیگری که همه ما در پی آن هستیم تا بتوانیم روزی را با عنوان روز ملی ایمنی نام گذاری کنیم و در همین راستا نیز برنامه هایی را در دستور کار داریم تا بتوانیم به طور کامل فرهنگ ایمنی و زیر ساخت هایشان را فراهم کنیم .
وی اضافه کرد: یکی از مواردی ه بسیار به آن باید نظر داشته باشیم این است که همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده و خواهد بود و اگر بتوانیم قدمهای موثری را در خصوص پیشگیری از بروز هرگونه حوادث و اتفاقی را با آموزش برای شهروندان و عموم مردم داشته باشیم بهترین عملکرد را در این خصوص شاهد خواهیم بود.
مسئول ستاد هماهنگی اتش نشانان در استان تهران ادامه داد: امروز آتش نشانی یک علم است و هر آتش نشانی باید خود را در تمام امور به روز کرده و همچنین اطلاعات و داشته های خود را به حد کمال برساند تا بتواند در این خصوص یعنی خدمت بهتر و مطلوب تر ی را به شهروندان داشته باشد.
وی در خاتمه سخنان خود گفت: استان تهران در خصوص داشته های تجهیزاتی در کشور یکی از فقیر ترین استانها است و لازم است که همه مجموعه ها در این خصوص به یاری این مجموعه خدمت رسان بیایند چرا که هر گونه هزینه در این راستا هزینه در زمینه ارامش و آسایش شهروندان است.

IMG_0094

در این مراسم شهردار قدس محمد صادق کولیوند بیان کرد: این روز را به اتش نشانان و عموم مردم شهرستان تبریک گفته و لازم میدانم این موضوع را که این افراد در بیشتر زمانها مانند سربازان گمنام و بی منت در تلاش هستند تا در زمان بروز حوادث و مخاطراتی برای شهروندان به یاری انها میشتابند تا از بروز مشکلات بیشتر برای آنها جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: تلاش شما آتش نشانان را نمیتوان با حرف و نام گذاری یک روز و حتی تقدیر ارج نهاد چرا که شما تمام روزهای خود را در هر لحظه برای این مهم که هیچ خلل و مشکلی برای شهروندان در زمان بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی رخ ندهد اختصاص داده اید و از جان خود برای آسایش بیش از پیش شهروندان گذشته اید.

IMG_0080
علی رزاقی مدیر عامل سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس نیز در این مراسم گفت: شهرستان قدس طی سال گذشته در هر روز تقریبا یک حادثه داشته است که با تلاش نیرو های از جان گذشته این مجموعه کمترین آسیب به مردم وارد شده است وامیدواریم این اتفاقات هر روز از مدت مشابه ان کمتر و کمتر شود.
وی عنوان کرد:این سازمان در خصوص داشته های تجهیزاتی مشکلاتی را دارد که با همکاری و همیاری مسئولان فرا دستی و همچنین شهرداری و شورای شهر همانند گذشته که تلاش داشته اند تا کمبود های این مجموعه را کاهش دهند امید داریم بتوانیم تا در زمان وقوع حوادث برای شهروندان بهترین بازخورد را داشته باشیم چرا که خدمات بهتر رضایت مندی بیشتر شهروندان را در بر خواهد داشت و همه ما به عنوان خادمان مردم اولین موردی که پی آن هستیم رضایتمندی اسایش شهروندان است.

IMG_0130

خدابخش محمد زاده پودینه رئیس شورای شهر قدس نیز در این مراسم بیان کرد: ایمنی مصونیت در مقابل حوادث طبیعی و غیر طبیعی است و لازم است که بسیاری از نیرو و توان خود را در خصوص آموزش و تعلیم مقابله و ایمنی قرار دهیم چرا که با این کار میتوانیم در بیشتر اوقات از مواردی که باعث بروز حوادث میشود جلو گیری کنیم.
وی ادامه داد: مقوله تجهیزات و نیروی انسانی مواردی است که لازم است همیشه در مجموعه های خدمات رسان مانند آتش نشانی به آن نگاه ویژه ای شود و در همین خصوص نیز شورای شهر در سال گذشته مبلغی معادل یک میلیارد تومان برای فراهم کردن تجهیزات در اختیار سازمان قرار داده شده است تا بتواند خدمات بهرتی را برای شهروندان فراهم کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: باید در خصوص آموزش قدمهای بیشتر و موثری را برداریم و در کنار این موضوع نیز مسئولان فرا دستی در خصوص تجهیزات برای سازمان ها و تکمیل و اختصاص وسایل مورد نیاز اهتمام ویژه ای داشته باشند چرا که در حال حاضر در این خصوص کمبود هایی هست و با فراهم امدن تجهیزات و در کنار ان آموزش و فرهنگ سازی میتوانیم بهترین بازخورد را در خصوص داشتن شهری ایمن داشته باشیم.

گفتنی است در پایان مراسم از تعدادی از عوامل و نیروهای آتش نشانی شهرستان قدس با حضور مسئولان شهرستان ،میر احمدی امام جمعه شهر قدس، و مسئول ستاد هماهنگی اتش نشانان در استان تهران تقدیر به عمل آمد.
IMG_0184

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *