فرهنگ سازی و آگاهی بخشی در راستای مباحث ترافیکی یکی از مهم ترین مسائل در رفع مشکلات شهری است و سرمایه گذاری بر روی آینده سازان این کشور با روش های گوناگون اعم از آموزش نظری در مدارس ، آموزش های عملی و تبلیغات در رسانه های جمعی می تواند تاثیرات مطلوبی بر جامعه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبری قدس خبر، در راستای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی کودکان و دانش آموزان، همایش ارتقای فرهنگ ترافیک با حضور فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قدس، رئیس پلیس راهور، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قدس و همیاران پلیس دبستان نیایش در محل پارک آموزش ترافیک بوستان حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد.
شاهپور فلاحی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قدس در جمع همیاران پلیس ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاشگران عرصه امنیت و نظم اجتماعی بر ضرورت ترویج  و آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس تاکید کرد.
ایشان با اشاره به معضل ترافیک که امروزه فراگیر شده است اظهار کرد: آموزش مباحث ترافیکی یکی از مهم ترین مسائل در رفع مشکلات ترافیکی است و تاثیرگذاری آن را زمانی می توان بهتر احساس کرد که از روش های گوناگون اعم از آموزش نظری در مدارس، آموزش عملی و تبلیغات رسانه های گروهی استفاده شود.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قدس تصریح کرد : آموزش باید از دوران کودکی و از طریق خانواده ها صورت گیرد چرا که در این صورت اثرات مطلوب خود را در آینده بهمراه خواهد داشت و از آنجا که کودکان آینده سازان فردای کشور و مهم ترین عامل ارتقای فرهنگی و اجتماعی محسوب می شونددر همین خصوص آموزش فرهنگ ترافیکی به آنان مثمر ثمرتر خواهد بود.
گفتنی است در ادامه این همایش با حضور کارشناسان پلیس راهور با بیان اینکه آموزش حضوري موقعيتي است كه در آن، آموزش‌دهنده و مخاطب رودررو قرار مي‌گيرند و هر دو امكان تجديدنظر و استفاده از روش‌هاي تازه و به روز بودن را مي‌يابند. تا جايي كه گاه مخاطب روش‌هاي آموزشي آموزش‌دهنده را تغيير يا اصلاح مي‌كند، آموزشهای لازم در خصوص رعایت نکات راهنمایی و رانندگی و علائم راهنمایی و عبور از پل عابر پیاده و دقت به علائم مسیر عبور عابرین از خیابان ها را در جهت حفظ ایمنی دانش آموزان در قالب همیاران پلیس آموزش دادند.