فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران گفت :نقش کلیدی نیروی انتظامی در پیشرفت جامعه با همراهی مردم محقق می‌شود.

به گزارش  قدس خبر ، سردار محسن خانچرلی در جمع فرماندهان و کارکنان با بیان اینکه احساس امنیت از وجود امنیت مهم‌تر است، گفت: اعتماد و مشارکت مردم در انجام مأموریت‌های پلیس مهم‌ترین عامل ایجاد امنیت پایدار در جامعه است.

وی افزود: آگاه‌سازی و همراهی مردم یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پلیس در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم محسوب می‌شود و همکاری و مشارکت مردم با نیروی انتظامی در ارتقای امنیت اجتماعی امری ضروری است.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با تأکید بر ضرورت مشارکت مردم در برقراری نظم و امنیت اجتماعی گفت: در حوزه تعاملی پلیس و مردم، نظم و امنیت مطلوب و پایدار بدون مشارکت جدی و مسئولیت‌پذیری آحاد جامعه محقق نخواهد شد.

وی تصریح کرد: امنیت پایدار زمانی تحقق می‌یابد که مردم، ادارات و دستگاه‌های دولتی به صورت جدی سهم خود را در تولید امنیت ایفا و پلیس را در این امر خطیر یاری کنند.

خانچرلی معیار رضایت‌مندی خداوند را در گرو رضایتمندی مردم دانست و اظهار کرد: اثر کارهایی که ما انجام می‌دهیم باید رضایت مردم باشد و یکی از علائم توجه خداوند به کار ما این است که مردم از کار ما راضی و خشنود باشند زیرا اگر توانستیم این رضایتمندی را جلب کنیم به طور حتم خداوند نیز از ما راضی خواهد بود.

وی با بیان این که اقدامات نیروی انتظامی با همراهی و همدلی مردم نقش کلیدی در پیشرفت جامعه دارد، بیان کرد: امنیت و آرامشی که با تعامل و همراهی مردم توسط پلیس تأمین می‌شود ضامن شکوفایی اقتصادی، رونق چرخه بازار و ثمربخشی فعالیت‌ها و اقدامات در ابعاد مختلف است.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان متذکر شد: برای تحقق شعار امسال تعیین شده از سوی فرمانده معظم کل قوا «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» وجود امنیت یکی از پایه‌های اقدام و عمل در تحقق این شعار است که باید در ایجاد امنیت، تلاش مضاعف داشته باشیم.