امام جمعه موقت شهر قدس؛

نام گذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب یک حرکت تشریفاتی نیست/اقدام و عمل وظیفه عموم مردم و همه مسئولان است

امام جمعه موقت شهرقدس گفت : نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری یک حرکت تشریفاتی نیست بلکه سیاست های همان سال کشور و مطالبه ایشان از آحاد جامعه و مسئولان آن هم به صورت عملیاتی است و همه باید اقدام کنند.

به گزارش قدس خبر ؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی موحد در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهر قدس گفت: خودم و همه شما نمازگذاران را به رعایت تقوا الهی و مراعات حدود الهی و ترک محرمات دعوت میکنم چرا که در پایان همین تقوا است که نجات دهنده خواهد بود.

وی افزود: اگر اهل هر  ابادی و دیاری که  ایمان بیاورند و ایمانشان ب مبنای  تقوا باشد و در همه حال از ولی امر زمانشان اطاعت کنند  درهای رحمت و برکات به روی آنها باز میشود و از اسمان و زمین بر روی آنها  نعمات الهی هر چه فزون تر روان خواهد شد و اثرات عینی در زندگی همگان ایجاد خواهد میشود.

امام جمعه موقت شهر قدس بیان کرد:حفظ حدود  و مراعات و همچنین توجه ویزه و رعایت واجبات و ترک محرمات نشانه تقوا است و  در آیه ۲۷ سوره مائده خداوند متعال فرموده اند: شرط قبولی همه بندگی  تقوا است  و این بدین معنا است که باید در تمام امورمان تقوا و رعایت حدود الهی را داشته باشیم.

وی تصریح کرد:حدیث از پیغمبر یک ویژگی هست که در هر کسی که وجود داشته باشد دنیا و آخرت به نفع او است همه از او اطاعت میکنند ، این نیرو را تقوا میدهد ،عمل به واجبات ترک محرمات و توجه به باید ها و نباید های دین تقوا است  و  هرشخصی اگر در این مسیر حرکت کند جایگاه بالایی را دریافت خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین موحد در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهر قدس که با حضور پرشور مردم برگزار شد ضمن تبریک سال جدید و تولد حضرت زهرا (س) و تولد معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرد: همانطور که  همه میدانید سال جدید را رهبر معظم انقلاب  به نام سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری کرد است .

امام جمعه موقت شهر قدس افزود: این نامگذاری توسط رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله)  یک کار و حرکت  تشریفاتی نیست بلکه سیاست گذاری نظام در سال روبرو و خواسته و مطالبه رهبری از  مسئولان و همه احاد جامعه  در هر جایگاه و مسئولیتی است .

وی خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومی چندین سال است که در خواسته ها و مطالبات رهبری عنوان میشود و امسال را  ایشان سال اقدام و عمل در این خصوص نامگذاری کرده اند  و این بدنی معنا است که همه باید بدانیم که این حرکت موجب میشود تمام نقشه های استکبار و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برملا شود و نتوانند خدشه ای به انقلاب ونظاممان وارد کنند.

موحد گفت:  تنها راه مقابله با دشمنی ها ، تحریم ها و خنثی کردن  نقشه ها اینک   اقتصاد  مقاومتی است  که این مهم با یک  عزم ملی و مدیریتی جهادی در همه زمینه ها و به نتیجه رساندن و عملی کردن خواسته های رهبری در حوزه های مختلف و مهمرین آن اقتصاد محقق میشود و باید گفت زمینه ان ایستادگی و مقاومت است و در این مسیر همه باید تلاش کنیم.

وی گفت: مناسبت هایی را در هفته گذشته داشتیم که تولد حضرت زهرا (س) که پیامبر گرامی اسلام در مورد ایشان میفرمایند که اگر همه ارزشها و خوبیها در نظام آفرینش یک مصداق داشته باشد آن مصداق حضرت زهرا است را داشته ایم و این روز مصادف با تولد معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) نیز هست.

امام جمعه موقت شهر قدس افزود: دیگر مناسبت ۱۲ فروردین ماه بود که روز جمهوری اسلامی نام گذاری شده است و معمار کبیر انقلاب در خصوص این روز عنوان کرده اند که من این روز را برای همیشه عید اعلام میکنم و در این روز احاد جامعه با حضور حد اکثری با میزان ۹۸/۲درصد به جمهوری اسلامی ایران رای دادند.

موحد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: قبل از انقلاب در تظاهرات ها و راهپیمایی ها جمهوری اسلامی یکی مهم ترین مطالبات مردم بود و این مهم با ارشاد ها و راهنمایی های معمار کبیر انقلاب و همراهی  مردم به نتیجه رسید چرا که ما برای استقلا خود قیام کردیم و اینها همه به خاطر این است که در مکتب هیهات منه الذله تربیت شده ایم و باید حواسمان باشد این فرهنگ و ارزش ها را فراموش نکرده و به نسل جوان انتقال دهیم .

وی در پایان سخنان خود گفت: مناسبت دیگری که داریم امروز است که روز طبیعت نامگذاری شده است و سنتی است که از دیر باز عموم مردم در این روز به طبیعت میرفتند و روز خود را درمحیط زیست  به سر میبردند و در این خصوص لازم است عنوان کنیم که محیط زیست و فضای سبز یک نعمت بسیار ارزنده است و این میراث گرانهبها را باید همه حفاظت و حراست کنیم و این به واقع یک وظیفه ملی است و همه در جهت  استفاده و بهره گیری و حفاظت از ان باید کوشا باشیم.

انتهای پیام /ق

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *