نامه وزارت بهداشت به تمام مراکز درمانی برای پذیرش بیماران اورژانسی بدون قید و شرط+ سند

در نامه وزارت بهداشت قید شده است: ارائه خدمات درمانی به بیماران اورژانسی و مجروحین حوادث که به بخش اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه می کنند به هیچ عنوان منوط به پرداخت هزینه نبوده است و بیمارستان اعم از دولتی، عمومی و خصوصی مکلف است بدون درخواست وجه نسبت به درمان بیمار اورژانسی اقدام نموده و پس از ارائه خدمات مطابق تعرفه‌های قانونی برای دریافت وی اقدام کند.

به گزارش قدس خبر به نقل از  راه دانا؛ طی ماه های گذشته خبر بیمارستان خمینی‌شهر اصفهان و شائبه کشیده شدن بخیه چانه کودکی به علت عدم توان پرداخت هزینه درمان حاشیه هایی را برای وزارت بهداشت به وجود آورد.

این اقدام مسئولین بیمارستان خمینی شهر منجر به دستورات جدیدی از سوی مسئولین این وزارت خانه برای رسیدگی به این کودک شده و همچنین ابلاغ برخی از دستورالعمل ها شد.

در همین راستا علی‌محمد آدابی در نامه‌ای عنوان داشت: پس از اتفاق ناخوشایند بیمارستان خمینی‌شهر اصفهان و شائبه کشیده شدن بخیه چانه کودکی به علت عدم توان پرداخت هزینه درمان، معاونت محترم درمان وزارت بهداشت، در راستای ارائه خدمات به‌موقع و بدون قید و شرط به بیماران اورژانسی و بر اساس بند ب ماده٢٧ قانون پنجم توسعه، طی نامه شماره ٤٠٠/٢٥٦٨٢ مورخ ٩٤/١٠/٠١ خطاب به‌تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی، تصریح و تأکید کردند که ارائه خدمات به بیماران اورژانسی به‌هیچ‌وجه منوط به پرداخت هزینه نیست و پیگیری پرداخت هزینه درمان بیماران اورژانسی نیز ارتباطی با کارکنان درمانی ندارد و در صورت تخلف، با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

این نامه فوری آدابی در پی دستور وزیر بهداشت جهت رسیدگی به این موضوع و موضوعاتی از این دست بوده و معاونت درمان وزارت بهداشت نامه ای را خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی ارسال کرده است.

در این نامه قید شده است که ارائه خدمات درمانی به بیماران اورژانسی و مجروحین حوادث که به بخش اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه می کنند به هیچ عنوان منوط به پرداخت هزینه نبوده است و بیمارستان اعم از دولتی، عمومی و خصوصی مکلف است بدون درخواست وجه نسبت به درمان بیمار اورژانسی اقدام نموده و پس از ارائه خدمات مطابق تعرفه‌های قانونی برای دریافت وی اقدام کند.

تصویر اصلی نامه که به دست دانا رسیده در زیر منتشر شده است:

انتهای پیام/ط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *