رژه موش‌های چاق و چله در حاشیه پیاده‌روها، نهرهای آب و پریدن آنها به داخل مخازن زباله و رفت و آمدشان در لوله‌های فاضلاب منازل شهروندان به یک امر عادی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، رژه موش‌های چاق و چله در حاشیه پیاده‌روها، نهرهای آب و پریدن آنها به داخل مخازن زباله و رفت و آمدشان در لوله‌های فاضلاب منازل شهروندان به یک امر عادی تبدیل شده است.

موش‌های که با شرایط محیط سازگار هستند و دیگر از جیغ زدن شهروندان وحشت‌زده، نمی‌هراسند و با کمال آرامش عرض معابر را طی می‌کنند.

موش پستانداری است کوچک از راسته جوندگان که از دیر باز با محیط زندگی انسان‌ها سازگار بوده و علاوه بر اینکه خسارت فراوانی به منابع غذایی وارد می‌کند در انتشار و انتقال بیماری‌ها مانند طاعون نقش بسیار مهمی دارد.

جوی آب مقابل اداره پست خیابان عمارت

موش‌ها به محیط‌های ساکت و تاریک که حرارت معین و ثابت و همچنین رطوبت نسبی داشته باشد؛ علاقمند هستند. این موجود موذی معمولاً روزها در لانه استراحت و شب‌ها برای تغذیه بیرون آمده و در سطل‌های زباله جولان می‌دهد.

هر روز تعداد جمعیت موش‌ها در شهرقدس بیشتر می‌شود و مسئولان نیز وعده می‌دهند این جمعیت را کنترل می‌کنند اما ریختن زباله در انهار منبع اصلی تغذیه موش‌هاست و باید در این زمینه شهروندان همکاری کرده تا بتوان این جمعیت را کنترل کرد.

موش ها و حیوانات موذی هیچ برنامه ای جهت برطرف کردن این معضل بزرگ نداشته و با وجود این‌که شهرداری  به ظاهر هر ساله چندصد موش را در شهرقدس معدوم می‌کند، اما هنوز هم جوی‌ها و معابر شهر شاهد جولان موش‌های فربه و کثیفی است که هر روز به تعداد آنها اضافه می‌شود.

حالا دیگر کار به جایی رسیده است که تله گذاشتن و ریختن سم، آن هم تنها در چند نقطه شهر دردی را دوا نمی کند چرا که  موش ها آنقدر زیاد  و مقاوم شده اند که برای از بین بردن آنها این روش ها بی اثر است. البته هر سال با اوج گرفتن گرما برخی اقدامات از سوی شهرداری برای از بین بردن این جانوران موذی صورت می گیرد.

انتهای پیام/