حضرت مهدی(عج) میفرماید :
در پیشامدهای مهمّ اجتماعی به راویان حدیث ما مراجعه کنید، زیرا که آنان حجّت من بر شما هستند و من هم حجّت خدا بر آنان هستم.
Friday, 24 May , 2019
امروز : جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸ - 20 رمضان 1440
شناسه خبر : 39260
  پرینتخانه » اخبار دانشگاه, اخبار شهر قدس, تولیدی, گزارش تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰ | 95 بازدید | ارسال توسط :

مهندسی اجتماعی با دوری از خط‌کشی‌های جناحی

بابایی گفت: شاخص ترین مدار توسعه پرداختن به فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی است و تاثیر فرهنگ سازی بر نوع عملکرد حوزه اطلاع رسانی نمایان است.

مهندسی اجتماعی با دوری از خط‌کشی‌های جناحی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، بابایی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران، در نشست مدیران روابط‌عمومی های ادارات شهرستان قدس که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس، برگزار شد اظهار داشت: حضور ما در محیط علمی و پژوهشی بسیار ارزشمند است و اهداف این مجموعه باید توسعه محور بر مدار تخصصی و اعتلای ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران و تامین نظر عموم مردم و آرمان خاطری که همه دولتمردان بر آن اساس حرکت می کنند، شکل گرفته باشد و توسعه در بستر مطالعاتی با رویکرد علمی و تخصصی در حوزه روابط عمومی فراهم شود.

مدیر کل روابط عمومی استانداری تهران افزود: شکل گیری توسعه در همه کشورهای توسعه یافته بر مدار فرهنگ و زیر ساخت های توسعه محوری آن کشور است و کشور هایی توسعه یافته محسوب می شوند که یک سری المان‌ها را در نظر گرفته باشند.
وی ادامه داد: شاخص ترین مدار توسعه پرداختن به فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی است و تاثیر فرهنگ سازی بر نوع عملکرد حوزه اطلاع رسانی نمایان است.
بابایی گفت: آماده سازی هر بسته‌ای چه در قابلیت اجرای لحظه ای و یا با رویکرد آینده پژوهی نیازمند به یک سری ساختارهای تشکیلاتی فرهنگی دارد و این حلقه مفقوده بعد از ۴۰ سال نمایان شده و در حوزه اطلاع رسانی بروز پیدا کرده است که در بازگویی عملکرد دولت ۱۱و ۱۲ ضعف آن احساس می شود.

وی تاکید کرد: لازمه فرهنگ رو به جلو، فرهنگ سازی است و این مقوله در حوزه اطلاع‌رسانی با رویکرد جدید و سوار بر مرکب بوم گرایی بسیار پر اهمیت و پیش برنده است و اگر به جزء این باشد به ناکارآمدی متهم خواهیم شد و این ناکارآمدی آسیب خود را در مجموعه سازمانی و پس از آن تاثیر خود را بر مردمان و دولت که هجمه هایی از سوی فضای مجازی معاند محور که هدف خود را کاشتن بذر یاس و ناامیدی در افکار عمومی دارد، نشان می دهد.
وی با تأسی از سخنان رهبری که به مقوله احیا و مشارکت همه عزیزان در اطلاع رسانی فضای مجازی دارند خاطر نشان کرد: نقش و جایگاه روابط عمومی ها و اهمیت این جایگاه از مهمترین بحثهایی است که در توسعه سازندگی و توسعه اجتماعی با جامعه مخاطب و فراتر از آن در سطح شهر، استان و کشور مشهود است.
بابایی یادآور شد: معدوم ماندن از یک گفتمان رسانه ای آسیب های را در فضای عمومی در پی دارد که احیاء وجبران آن به سختی ممکن خواهد شد. جبران در فضای مجازی امروزی که سطح آگاهی و گفتمان سیاسی، اجتماعی مردم ارتقاء یافته، بسیار مشکل است. امروزه وجود وسایل ارتباط جمعی و شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی به غیر از سرورهای اجتماعی داخلی، شرایط اطلاع رسانی را کاملا تغییر داده که شاهد یک نوع پوست اندازی کاملا خواسته هستیم.
بابایی ادامه داد: این پوست اندازی مبتنی بر نظام دوگانگی است که حتی اگر بخواهیم به آن سو کشانده نشویم باز هم او بر ما غالب خواهد شد چون نمی شود با این سیاست جوان تقابل داشت مگر اینکه فرصت و شرایط را به نفع خود با تبدیل تهدید به فرصت تغییر دهیم.
وی خاطر نشان کرد: مسئله فیلتر تلگرام موجب افزایش ممبرهای این شبکه اجتماعی شده است که این امر موجب شده معاندین افکار عمومی را به هر سویی که می خواهند هدایت کنند و در نقطه مقابل آن سرورهای داخلی نتوانستند آن طور که باید و شاید در بین مردم دیده شوند و این به خاطر عدم اعتماد سازی در این حوزه است ‌و نمود خود را در کارنامه دولت ۱۱و ۱۲ علی رغم فعالیت‌هایی که صورت گرفته مشاهده می‌کنیم.
مدیر کل روابط عمومی استانداری تهران، تصریح کرد: عدم تطبیق ساختار روز با پتانسیل های اطلاع رسانی خیلی مشهود است و اگر فضا و گستره برای تولید محتوا و مهندسی داده های خبری مهیا شود، رویکرد بهتری را خواهیم دید. باید دغدغه اصلی ما حفظ ارزش‌ها و مبانی مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد و شالوده اصلی آن حفظ، انسجام وحدت درونی بدور از خط کشی های جناحی بوده و با همکاری همدیگر در حوزه روابط عمومی که پیشروان اطلاع رسانی هستند آن را بسط داده تا مهندسی اجتماعی محقق شود.

 

انتهای پیام/

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •