افتتاح شد؛

“مهد آدینه”، محیطی کودکانه همراه با برنامه های فرهنگی

“مهد آدینه” محلی برای نگهداری کودکان نمازگزار در محیطی مفرح و استوار همراه با برنامه های علمی و دینی است تا والدین آنها با آرامش در نماز جمعه شرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در افتتاح ” مهد آدینه”، اظهار داشت: مربیان مهد آدینه فعالیت های خود را با مدیریت پیش ببرند و سعی کنند در برنامه ها و مناسبت های هفته پیش رو را از قبل اماده شوند و قصه و شعر و سوره های کوچک قرآن را به کودکان یاد دهند.
وی خطاب به مربیان بیان کرد: در هر برنامه ای که ارائه می کنید در درجه اول ایجاد محیط شاد و کودکانه و در لوای آن چشم انداز فرهنگی را مدنظر داشته باشید.

ناصر نیک افشار، رئیس اداره بهزیستی گفت: هدف از ایجاد آدینه مهد در مصلی که از سوی ستاد اقامه نماز و مشارکت اداره بهزیستی برقرار شده، ارائه برنامه های فرهنگی برای کودکان نمازگزاران است.
وی اشاره داشت: یکی از اهداف بزرگ و فرهنگی بهزیستی تربیت کودک در جنبه ها، سطوح و اقشار مختلف در مهدهای کودک که طبق چهارچوب علمی و دینی فعالیت می کنند، است اما خلاء آدینه مهد در مصلی احساس می شد.
وی افزود: مهد آدینه، محیطی توام با ارامش و شاد کودکانه با ارائه برنامه های آموزشی استوار، پایدار و علمی به صورت تخصصی است تا کودکان برای حضور در نماز جمعه تشویق شوند و از طرفی هم یک بستری فراهم می شود تا والدینی که می خواهند در نماز جمعه حضور داشته باشند آرامش خاطر داشته باشند.
نیک افشار تصیریح کرد: مربیان مهد آدینه در ابتدای پذیرش کودک مشخصات او را دریافت کرده و طی نماز برای آنها برنامه های علمی و دینی و کمک های پرورشی خود را ارائه می دهند و پس از نماز کودکان را تحویل والدین خواهند داد.

 

خبرنگار: معصومه قربانی

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *