امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
Tuesday, 18 February , 2020
امروز : سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸ - 24 جماد ثاني 1441
شناسه خبر : 52307
  پرینتخانه » اخبار شهر قدس, اخبار ویژه, تیتر یک, خبر تولیدی, سیاسی, محله اسلامی, مذهبی تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰ | 110 بازدید | ارسال توسط :

مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ، شاه بیت خطبه غدیر است/ اعتلاف سعودی در موضوع یمن محکوم به شکست است

امام جمعه شهرستان قدس گفت: پیامبر در روز غدیر تکلیف امامت و جانشینی پس از خود را مشخص کرد و جمله ” مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ” شاه بیت خطبه پیامبر معظم اسلام است.

مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ، شاه بیت خطبه غدیر است/ اعتلاف سعودی در موضوع یمن محکوم به شکست است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های این هفته(۲۵ مرداد ۹۸) نماز جمعه در آستانه عید سعید غدیر خم ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی و تبریک دهه ولایت، اظهار داشت: روح تقوا، پذیرش و پیروی از ولایت امیرالمؤمنین است چرا که ولایت علی علیه السلام باعث کمال دین و نعمت است و موجب یاس دشمنان است.

وی افزود : پس از انجام مناسک حج خداوند آیه شریفه ۶۷ سوره مبارکه مائده را به رسول اکرم نازل کرد و ماموریت بزرگی به ایشان داد و در این آیه فرمودند : ای رسول آنچه از ناخیه خدا ابلاغ شده به مردم برسان تا رسالت پروردگار عالم را انجام دهی و خدا تو را از شر بعضی بلاها حفظ میکند”. در غدیر نیز حادثه عظیم اتفاق افتاد و طولانی ترین خطبه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم قرائت شد و تکلیف جانشینی پس از خود مشخص شد و به صراحت فرمودند که ولی شما پس از من علی علیه السلام است. پیامبر اکرم صلی الله علیه با جمله ” مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ” شاه بیت خطبه پیامبر معظم اسلام است و پیامبر تکلیف امامت و جانشین پس از خود را مشخص کرد. ۱۲ مرتبه در این خطبه نام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف آمده است و آیه سوم سوره مبارکه مائده نازل شد.

امام جمعه ادامه داد: دین فقط نزد خداوند تعالی، دین اسلام است و اگر کسی دینی غیر از دین خدا را برگزیند خدا از او نمی پذیرد و دین اسلام در روز غدیر کامل شد. روز عید غدیر روز مظلومی است، این عید زیر بنای سایر مناسبت‌هاست و اصل و اساس دین اسلام به امامت و ولایت دین ماست. مهمترین امر به معروف و نهی از منکر ابلاغ امامت و ولایت است و باید در هویت و ماهیت خطبه غدیر شناخت بیشتر داشته باشیم و تا روز قیامت ابلاغ امامت و ولایت علی علیه السلام ادامه داشته باشد. امروز این اهمیت دارد که از خطبه غدیر باید مسئله مهدویت وجایگاه حکومت و غیبت در عصر امام زمان (عج) را استخراج کنیم. ولایت اساس دین است و امروز باید از رهگذر غدیر به مهدویت و حکومت ولی فقیه برسیم، ولی فقیهی که امروز نگهدارنده ارزش های دین خداست.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به شهدای پاوه، بیان داشت: ۲۶ مرداد سال ۶۹ اولین گروه از آزادگان سربلند و به تعبیر رهبری “الماس های درخشان” به میهن اسلامی بازگشتند و یاد سید آزادگان ابوترابی که سنگ صبوری برای آزادگان در آن دوران بودند را گرامی می داریم. آزادگان، شهیدان زنده و حلقه وصلی هستند که درس های ارزشمند دوران دفاع مقدس را به ما منتقل می کنند و از زندگی آنها باید درس بگیریم.

وی ادامه داد: ۹۴ برنامه در سطح شهرستان قدس در دهه ولایت و پس از آن در روز مباهله برنامه ریزی شده است که از تمام دست اندرکاران این برنامه ها قدردانی و تشکر می کنیم.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس افزود: مسجد القصی به عنوان قبله اول مسلمان ها در سال ۴۸ هجری شمسی توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی به آتش کشیده شد. چرا دشمنان استکباری امروز نیز به سمت مسجد نشانه گرفته اند و با ارزش های دینی و شهید مخالف هستند؟ چرا در پایتخت حکومت اسلامی باید بشنویم که تابلوهای کوچه ها و خیابان‌ها را عوض میکنند و نام شهید را از روی معابر حذف می کنند؟ چرا امروز دشمن از نام شهید میترسد و به دنبال کم رنگ کردن حلقه های ارتباطی با مسجد و روحانیت است؟ چون مسجد در طول تاریخ حلال مشکلات مردم و مرکز بصیرت افزایی و روشنگری مردم نسبت به توطئه ها و تهاجم دشمن و بسیج کردن نیروها علیه دشمن بوده است‌. لذا پایگاه های مصونیت بخش مساجد در جامعه باید بیشتر شود و فعالیت های فرهنگی و عامه المنفعه داشته باشد و این از مطالبه به حق مردم است تا مردم مسائل دین و دنیای خود را در سایه مسجد حل و فصل نمایند و نیاز به همکاری و توجه مسئولین امر است.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با جهادگران گفت: در کنار توصیه هایی که رهبری به جهادگران داشتند، یک حرکت جهادی این است که شهر را در گام مسجد، برپایی نماز جماعت و فعالیت مساجد بی نیاز کنیم.

امام جمعه ادامه داد: صنعت دفاعی موتور پیشران پیشرفت کشور است، صنعت دفاعی نماد خودباوری و اقتدار ملی ماست و امروز وزارت دفاع و مجموعه صنایع دفاعی نیروهای مسلح به جایی رسیده است که انواع تجهیزات و تسهیلات نظامی از جمله انواع هواپیماها، جت های جنگنده، مافوق صوت و رادار گریز و زیر دریایی هایی پیشرفته را تولید می کنند. سامانه ای که موفق شد گران ترین پهباد جاسوسی و رادارگریز امریکا را سرنگون کند توسط نیروهای داخلی و صنعت دفاعی این کشور است به وجود آمده که همه این ها به برکت تحریم ها حاصل شده که منجر شد کشور روی پای خود بایستد.

وی خاطر نشان کرد: ۲۸ مرداد سالروز کودتای آمریکایی علیه دولت نهضت ملی و سرنگونی دولت مصدق برای بازگرداندن شاه در سال ۱۳۳۲ است. آنچه امروز می توان آموخت اینست که آمریکا حتی برای اداره کردن امور کشورها و ایران به نیروهای غرب گرا نیز راضی نیست و اعتماد ندارد و نیروی وابسته به خود و بی اختیار می خواهد. امروز همه مسئولین کشور باید بدانند آنهایی که گاهی امریکا پرستی می کنند و دم از ارتباط با آمریکا میزنند بدانند اگر روزی امریکا بر این کشور مسلط شود، شما را مانند مصدق کنار می زند و امثال محمدرضا پهلوی را سرکار می آورد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تاکید داشت: امروز تنها راه مقابله با امریکا راه ایستادگی و مقاومت است و می بینیم که مقاومت جواب داده است. آنجا که رهبر شیعیان نیجریه پس از ۴ سال و شهادت ۶ فرزند مقاومت کرد و در نهایت دولت نیجریه مجبور به آزادی او شد و آزادی نفتکش ایرانی که انگلیس آن را توقیف و در واقع راه زنی کرده بود، آزاد شد و این نتیجه مقاومت است. نتیجه گفتمان مقاومت، پیروزی و شکست دشمن است.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: نگاه ولی امر مسلمین به مستضعفین، نگاه تکریم و احترام است اما در گفتمان انقلابی و مقاومت، اعلام انزجار است. نماینده یمن در دیدار با رهبری گفت: ما ولایت شما را در امتداد خط پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم و ولایت علی علیه السلام می دانیم و مواضع حیدری و علوی شما را در حمایت از مردم مظلوم یمن ادامه خط امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و مایه برکت و بسیار روحیه بخش میدانیم. آنها ولی امر را می شناسند و از او تبعیت می کنند و پیروز هستند و شکست و سرافکندگی از آن اعتلاف سعودی است.

 

انتهای پیام/

 

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.