امام جمعه شهر قدس؛

ملت ما در همه حال آماده دفاع از کشور و مملکت هستند/ جمهوری اسلامی ایران با خدا معامله کرده است

امام جمعه شهرقدس گفت: جمهوری اسلامی ایران با خداوند معامله کرده است و استکبار جهانی بداند که ملت ایران در همه حال برای دفاع از کشور آمده هستند.

به گزارش پایگاه خبری قدس خبر ، حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در خطبه‌های نماز جمعه قدس ضمن دعوت همه نمازگزاران و خودش به رعایت تقوا اظهار کرد: در همه حال باید تقوا پیشه کنیم چرا که پوشش تقوا باعث میشود که همیشه محفوظ باشیم.

وی در ادامه گفت: در ادامه مباحث گذشته در خصوص سوره «یس» این را باید بگویم که خداوند در این سوره و آیات دیگری در قرآن کریم راه را روشن کرده است و به مشرکان و کافران تذکرات متعددی را داده است و فرمودند: هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خداوند نیست و نخواهد بود .

امام جمعه شهر قدس افزود: تمام هستی گوشه ای از قدرت ناتمام خداوند است که هر ذره اش برای آحاد جامعه و دنیا است و اگر در این راه افراد به انفاق که یکی از دستورات خدواند است بپردازند این امر بسیار پسندیده است چرا که بسیاری از مشکلات در سایه انفاق از میان برداشته می‌‎شود.

میر احمدی عنوان کرد: خداوند فرموده است: بدانید که در همه حال در حال امتحان و ازمایش هستید و فکر نکنید که اینک که ایمان آورده اید دیکر کار تمام است و با توجه به این موضوعات همه ما در هر حالتی باید شاکر خدواند بوده و نعمت هایش را شکر کنیم.

وی افزود: همه ما در همه حال باید قدر دان نعمت های خداوند باشیم چرا که شکر نعمت نعمت را افزون می‌کند و اگر این چنین نباشد و قدر دانی نکنیم خداوند نعمت های خودش را از ما می‌گیرد.

امام جمعه شهر قدس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی شهرستان قدس که با حضور پرشور مردم روبرو شد گفت :هر فرد و هر مسلمانی اگر انتظار دارد که خداوند به دعا ها و خواسته هایش جامعه عمل بپوشاند باید تقوا پیشه کند و هر آنچه که خداوند دستور داده انجام دهد چرا که این موضوع به واقع یک ارتباط متقابل است و ادامه داد: سه شنبه این هفته ۱۰ شهریور سالروز درگذشت موسس حوزه علمیه شیخ عبدالکریم حائری است که این فرد را خداوند به واسطه تقوا و خلوص پدرش بعد ازسالها به او داد.

میر احمدی در ادامه بیان کرد: در هفته دولت قرار داریم و این هفته را به عموم دولت مردان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گوییم و امید است که با تمام توان در جهت خدمت به خلق خداوند و بندگانش قدم برداریم .

وی افزود: یکی از مواردی که باید عنوان کنم این است که پیامبر در زمان وفات خود تکلیف مسلمانان را در خصوص حکومت داری و زندگی با بیان حدیث ثقلین مشخص کرد و هر انکس که به این حذیث عمل کند به واقع در مسیر اصلی اسلام و حکومت اسلامی قرار گرفته است.

امام جمعه شهر قدس تصریح کرد: برای اداره هر کشوری دو چیز مورد نیاز است یکی قانونه و دیگری دولت که پیامبر با عنوان کردن حدیث ثقلین این دو را به ما معرفی کرده است که یکی از آنها قرآن است که کتاب قانون ما مسلمانان است و دیگری ائمه اطهار (ع) است ک این مهم نیز بدین معنا است که همه دولت مردان باید در جامه اسلامی راه و روش ائمه اطهار (ع) را درپیش بگیرند.

میر احمدی افزود: کشور جمهوری اسلامی در مسیر اسلام و حکومت ائمه اطهار است چرا که در راس آن ولی فقیه و نایب بر حق امام زمان (عج) در کشور اسلامی قرار دارد چرا که درطبق روایات زمانی که امام معصوم(ع) درغیبت باشد ولی فقیه هر کار و هر حرفی که بزند مانند این است که امام معصوم (ع) اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که مسئولان باید در راس امور خود قرار دهند این است که نباید هیچ گاه به غربی ها اعتماد کنند و چشمشان به انها باشد چرا که امروز عربستان نمونه بارز این موضوع است و با توجه به اینکه خود را یک کشور اسلامی می‌داند اما دستش به خون کودکان و زنان و جوانان یمنی آغشته شده است که این مورد به زودی این کشور را نابود خواهد کرد.

امام جمعه شهر قدس بیان کرد: یکی از مهمترین خدماتی که این دولت داشته است این است که در مسئله هسته ای ابرقدرتهای جهان را شکست داد و در جای خود شاند و باید گفت که در دیدار رهبری ایشان برای مسئولان تمام دغدغه های مردم را بیان کردند و این را دولت مردان باید مد نظر قرار دهند که تمام خواسته ها و سخنان ایشان خواسته های به حق مردم است.

میر احمدی در ادامه به نقش منافقان در ترور هایی که در کشور از آغاز انقلاب تا هم اینک انجام شده است اشاره کرد و گفت: این کور دلان با پشتیبانی که کشور های غربی از آنها دارند آنچنان که آزاده در کشورهای آنها گذران زندگی میکنند دست به چنین جنایاتی زدند اما نمی‌دانستند که جمهوری اسلامی ایران با خداوند معامله کرده است.

وی عنوان کرد: منافقان کور دل بیش از ۱۷۰۰۰هزار کودک و زن و مرد را در کشور ترور کرد اما اینک غربیها با تلاش آنها را از لیست تروریست ها میخواهند خارج کنند و به ما میگویند که تروریست هستیم اما همه اینها از این ناراحت هستند که اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران ثبات داشته و دارد و نمی‌توانند خللی در این کشور ایجاد کنند .

میر احمدی در پایان با اشاره به رزمایش ثارالله که طی چند روز آینده برگزار خواهد شد خاطر نشان کرد: این ملت هیچ‌گاه گول غرب و استکبار را نخورده و نخواهد خورد و آنها بدانند که ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در همه حال آماده اند که از کشور و ناموس و مملکتشان دفاع کنند و بدانند که در این مسیر استکبار جهانی بیشتر از امروز ذلیل خواهد شد.

انتهای پیام/ق/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *