در راستا طرح شفا در آموزش‌وپرورش

معاینه پزشکی دانش آموزان کم‌بضاعت شهر قدس صورت گرفت

مدیر مدرسه حضرت زینب (س) شهرستان قدس گفت: با هماهنگی انجام‌شده با واحد سلامت اداره آموزش‌وپرورش شهرستان قدس در راستای طرح شفا معاینه پزشکی دانش آموزان کم‌بضاعت و بی‌بضاعت در این مدرسه برگزار شد.

خدیجه حسنی نژاد در گفتگو با خبرنگار قدس خبر گفت: تعداد قابل‌توجهی از دانش آموزان با توجه به مشکلات مالی که خانواده‌های آن‌ها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند تمکن مالی قابل‌توجهی ندارد و گاها به همین خاطر کمتر به پزشک مراجعه می‌کنند که این مورد بسیار نامناسب است.

وی ادامه داد: در همین راستا بر اساس برنامه‌های آموزش‌وپرورش در حوزه بهداشت و سلامت دانش آموزان با عنوان طرح شفا بر این شدیم تا با هماهنگی‌های لازم با حوزه سلامت اداره آموزش‌وپرورش شهرستان در این خصوص قدمی برداریم تا مشکلاتی که برخی دانش آموزان با آن روبرو هستند در حوزه سلامت کاهشش پیدا کند.

مدیر مدرسه حضرت زینب (س) شهر قدس گفت: بر همین اساس تعداد قابل‌توجه بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز از همین مدرسه و چند مدرسه اطراف که مشکلاتی در خصوص مسائل بهداشتی و درمانی داشتند برای معاینات پزشکی دعوت شد تا توسط گروه پزشکی که در این مدرسه حضور پیداکرده‌اند معاینات مربوطه انجام شود.

حسنی نژاد عنوان کرد: از آغازین زمان شروع معاینات پزشکی تمام کارکنان این مجموعه آموزشی در شهرستان قدس در محل مدرسه حضور پیداکرده تا مراحل کاری و معاینات دانش آموزان که بیشتر در مقاطع ابتدایی و برخی نیز دانش‌آموز دوره اول متوسطه هستند به‌خوبی به سرانجام برسد.

وی افزود: در کنار این معاینات پزشکی که توسط گروه پزشکی که از جمعیت هلال‌احمر و دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان حضور پیداکرده بودند موضوع دیگری نیز در صورت گرفت که در این خصوص گروه نمایشی برنامه آموزش و سلامت را در قالب نمایش برای دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها برگزار کرد که استقبال خوبی از این برنامه نیز انجام شد.

مدیر مدرسه زینب (س) شهرستان قدس در پایان خاطرنشان کرد: تعداد قابل‌توجهی از خانواده‌های محدوده این مدرسه و دیگر مناطق شهرستان قدس بضاعت الی کمی رادارند و با توجه به هزینه‌های بالایی که امروز در حوزه بهداشت و خدمات بهداشتی است این موضوع را انجام دادیم که در این خصوص موسسه خیریه مرید مرشد بختیاری کمک‌حال ما بود و می‌توان گفت بیشتر هماهنگی‌ها را نیز با همین مجموعه که کارهای عام‌المنفعه انجام می‌دهد صورت گرفت.

انتهای پیام/گ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *