علی‌رضا عادلی گفت: مشارکت و همیاری مردم یک امر جدانشدنی از اقدامات نیروی انتظامی در برقراری امنیت و آرمش در سطح کشور است.

به گزارش قدس خبر، علی‌رضا عادلی در همایش شورای معتمدین پلیس شهرستان‌های شهریار، قدس، ملارد، رباط‌کریم، بهارستان و اسلام‌شهر که به میزبانی شهرستان قدس در سالن اجتماعات باقرالعلوم (ع) این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: توجه به توان مردمی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ناجا است.

وی افزود: مشارکت مردمی در توسعه امنیت و آرامش می‌تواند تأثیرات بسیار بالایی را در این خصوص فراهم کند چراکه دران زمان هر یک از آحاد جامعه خود پلیس است و این باعث می‌شود که بزه‌کاران و خلاف‌کاران احساس امنیت نداشته باشند تا بتواند هر آنچه دلشان می‌خواهد انجام دهند.

مدیرکل امور انتظامی و توسعه نظم عمومی وزارت کشور ادامه داد: موضوع مهمی را در همین خصوص به‌صورت جدی پیگیر هستیم و طبق برنامه‌های انجام‌شده هفته آینده در روز یکشنبه در دستور کار شورای امنیت قرار خواهد گرفت که امیدواریم شاهد اتفاقات خوب در این حوزه باشیم.

عادلی تصریح کرد: البته در خصوص مطلب فوق که در خصوص برنامه‌های مرد محور نیروی انتظامی و همراهی و همگام بودن مردم با ناجا است در فرصت باقیمانده تا هفته ناجا و یا در هفته ناجا اطلاع‌رسانی به عموم مردم خواهد شد و اینکه اولین جلسه‌ای است که امروز با معتمدین پلیس برگزار کرده‌ایم و این مطلب عنوان‌شده است که امید است نتایج خوبی را به‌زودی در این خصوص شاهد باشیم.

وی بیان کرد: چهارچوب طرح کاملاً طراحی‌شده و الزامات قانونی و فرهنگی نیز دران دیده‌شده است و همچنین در این طرح اقدامات در بازده‌های زمانی کوتاه‌مدت، بلندمدت و میان‌مدت تدوین‌شده است و در این طرح نقش مردم برای افزایش هر چه بیشتر امنیت و آرامش بسیار پررنگ است.

مدیرکل امور انتظامی و توسعه نظم عمومی وزارت کشور خاطرنشان کرد: در برقراری هر چه بیشتر امنیت و آرامش نمی‌توان نقش مردم را نادیده گرفت و امروز در عمل مشارکت مرد یک اصل جدانشدنی از اقدامات و برنامه‌ها نیروی انتظامی و به‌طور کل یگان‌های نظامی و انتظامی است که تأثیر بسزایی در پیشبرد اهداف دارد.

عادلی در خاتمه متذکر شد: طرح مکنا که امروز در بسیاری از شهرستان‌ها و استان‌ها در حال برگزاری است یکی از همین مواردی است که با مشارکت مردم در حال انجام است و امروز شاهد این هستیم ک توفیقات بسیار ارزشمندی در این خصوص ناجا به دست آورده است که امیدواریم این ارتباطات همچنان برقرار باشد.

انتهای پیام/