امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
Monday, 14 October , 2019
امروز : دوشنبه, ۲۲ مهر , ۱۳۹۸ - 15 صفر 1441
شناسه خبر : 11788
  پرینتخانه » اجتماعی, خبر تولیدی, سیاسی, مذهبی تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵ | 233 بازدید | ارسال توسط :

مسئولان تکلیف ترمیم قبور شهدا شهرقدس را مشخص کنند

امام جمعه شهر قدس گفت: مسئولان مربوطه طرح ترمیم قبور شهدا شهرستان قدس را لازم است به زودی تعیین تکلیف کنند.

مسئولان تکلیف ترمیم قبور شهدا شهرقدس را مشخص کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهر قدس که با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد اظهار کرد: خودم و همه شما را به رعایت تقوا الهی دعوت میکنم چرا که تقوا تنها ملاک انسان در پیشگاه حق تعالی است.

وی در ادامه گفت: رعایت حلال و حرام و دقت در نگاه به محل هر درامد و برکتی که بر سر سفره خانواده می آید از اهمیتی بسیار ویژه برخوردار است و توشه دنیا و آخرت انسان را در امان نگاه خواهد داشت.
میراحمدی افزود: زبان یکی از نعمات خداوند است که به واسطه ی این نعمت واسع الهی، انسان خواسته های خودرا بیان خواهد کرد و البته شکر این نعمت نیز در تقوای در سخن گفتن است و با بدگویی و دروغ و تهمت و توهین و غیبت نباید کفران نعمت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین میر احمدی در پایان خطبه نخست نماز جمعه این هفته شهرستان قدس خاطر نشان کرد: امروز در فضای مجازی آنقدر مقدار دروغ ها و تهمت و سخنان ناروا و مطالب بی پایه زیاد شده که مظاهر گناه در این فضا به وضوح مشاهده می شود و شایسته است که مردم بیشتر در انتقال سخن و پیام در  فضای مجازی تقوا را رعایت کنند.
امام جمعه شهرستان قدس در  خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته عنوان کرد: در جمهوری اسلامی شاید در برخی عرصه ها کمبود ها و نارسایی هایی داشته باشد اما اقتدار و پیشرفت سریع  و امنیت پایدار کشور که از نعمات انقلاب اسلامی است که نباید دست کم گرفت.
وی افزود: قدر شهدای مدافع حرم را بدانیم که اگر جنگ در خارج مرز های کشور را کنترل نمیکردند، بیگانگان با ورود به کشورمان امنیت مردم را سلب میکردند.
سید ابوالقاسم میراحمدی با اشاره به ایام پایانی سال تاکید کرد: در ایام منتهی به پایان سال شایسته است تا کمک به نیازمندان فراموش نشود و در خانه تکانی ها صرفه جویی در مصرف آب را رعایت کنند و اسراف نکنند.
حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی در پایان خطبه دوم نماز جمعه خطاب به مسئولان بنیاد شهید متذکر شد: تکلیف قبور شهدا را روشن کنید و اگر به بازسازی این قبور مطهر است  عملیات لازم زودتر انجام شود و این مساله بیشتر باعث رنجش خاطر خانواده های معظم شهدا نشود.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید