رئیس اداره آموزش و پرورش گفت: طبق توصیه دین مبین اسلام و سیره ائمه اطهار(س) وظیفه هر مسلمانی، دست گیری از همنوعان خود است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، جشن عاطفه ها باحضور رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، مسئولین شهرستان، مدیر، معلمین، دانش آموزان و اعضای انجمن اسلامی در مدرسه دخترانه سعادت برگزار شد.
صادق محمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس، در ارتباط با ارزش کمک به همنوعان، اظهار کرد: همان طور که در دین مبین اسلام هم آمده است، باید از همنوعان و همسایگان دستگیری کنیم و برای انسان چه لذتی بالاتر از این نیست که آنچه را که خود دارد با کسانی که در کنار ما زندگی می کنند و کمبودهایی هم دارند، قسمت کند و این فرصتی است که خداوند به انسان عطا می کند باید آن را قدر بدانیم.
محمدی با اشاره به زندگی و سیره امام علی( ع) بیان داشت: ما هم با اقتدا به مولایمان که در زندگی خود کمک حال یتیمان بودند، الگو می گیریم و امروز هم هستند کسانی که از مال و منال خود می گذرند تا دوستانشان از امکانات بهتر برخوردار باشند.

رئیس اداره آموزش و پرورش تصریح کرد: جامعه ما زمانی جامعه خوبی خو اهد بود که انسان ها بخشش و گذشت را در زندگی خود پیاده کنند و این از الطاف الهی است که به انسان قدرت بخشیدن را عطا می کند و چه لذتی بالاتر از این در انسان می تواند باشد که از مال خودش بگذرد و زیباترین لحظه است و این فرصت را باید مغتنم بشماریم.

 

 

خبرنگار: معصومه قربانی

انتهای پیام/