مراسم معارفه مهدی فتح الله رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس با رئیس استانی دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت الاسلام و المسلمین طیبی رئیس استانی دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معارفه مهدی فتح الله ریاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: در دانشگاه آزاد اسلامی در جایگاه علمی قدم نهادیم باید این سوال را از خودمان بپرسیم که برای خدایی شدن لازم است فرد، خدا را شناخته و پرستش کند، به پیامبر و روز قیامت ایمان آورده و به اهل بیت محبت داشته باشد و فضایل اخلاقی را در خود تقویت کند.

طیبی با اشاره به تعریف نشدن علم و جایگاه علمی در جامعه گفت: علم زمانی برای ما ارزشمند است که در کمال و رشد ما تاثیر گذار باشد و بتواند ما در شکل دهی مسیر الهی سوق دهد، کمال انسان در علم و عمل است، براي رسيدن به کمال بايد با دو بال علم و عمل پرواز كرد و علم بدون عمل و تقوا، انسان را زمين مي زند همان گونه كه پرنده با يك بال به زمين مي خورد.

مهدی فتح الله ریاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس اظهار کرد: الگوی توسعه در بنیاد امروز توسعه آگاهی در دانش و فناوری می باشد ، ما نمی توانیم مراتبط علم و کمال در سطح کشور ایران اسلامی محقق بکنیم مگر اینکه به اوضاع توسعه توجه نکرده باشیم، به عبارت دیگر پژوهشگران و فناوران هستند که موتور محرک و مولد پیشرفت توسعه و پایندگی کشور هستند.

وی افزود: دغدغه امروز هر فرد دغدغه مدیریت منابع نیست آنچه که ما در دنیای امروزی به آن نیاز داریم توجه به شکاف اندیشه است. بنده معتقد هستم دانشگاه بعنوان یک نهاد انقلابی و برخواسته از بنیان انقلاب اسلامی رسالتش رشد و تعالی آینده سازان این مرز و بوم در جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

فتح الله با اشاره به برنامه های راهبردی خود گفت: با اجرای شدن طرح ها برای تمامی مخاطبین اعم از دانشجوها، کادر اداری دانشگاه و هئیت علمی ارزشی بیش از پیش ایجاد خواهد شد و ما همه خادمین مسیری هستیم که پایانش رشد و تعالی کشور است.

فتح الله در بخش دیگر از برنامه های خود عنوان کرد: حمایت از صاحبان ایده های کاربردی است تا این افراد بتوانند با تحقیق و پژوهش علم مورد نیازی را تهیه و آن را به فناوری و خلق ثروت تبدیل کنند و تجاری سازی محصولات نیز از دیگر اهداف معاونت علمی فناوری در حمایت از شرکت دانش بنیان و نخبگان دانشگاهی است.

وی در پایان تصریح کرد: کاربردی سازی امور علمی و فناوری و توانمند سازی افراد که می تواند در این عرصه نقش بسزایی داشته باشند.