همزمان با هفته منابع طبیعی؛

مراسم روز درختكاری در آموزشگاه حضرت زینب «س» شهر قدس برگزار شد

همزمان با هفته منابع طبیعی،مراسم روز درختکاری صبح امروز با حضور رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان،اعضای شورای اسلامی شهر،معاون خدمات شهری شهردار قدس،ریس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری قدس و جمعی از دانش آموزان و مربیان مدرسه دخترانه حضرت زینب س در محل این آموزشگاه برگزار شد. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، همزمان با هفته منابع طبیعی، مراسم روز درختکاری صبح امروز با حضور رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر، معاون خدمات شهری شهردار قدس، ریس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری قدس و جمعی از دانش آموزان و مربیان مدرسه دخترانه حضرت زینب س در محل این آموزشگاه برگزار شد.
ابوطالب آذربرا رییس کمیسیون اجتماعی و ایثارگران شورای اسلامی شهر قدس در این مراسم به اهمیت درختکاری در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت:در احادیث نقل شده از  پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و ائمه معصومین(ع) همواره به کاشت درخت و ارزش نگهداری آن توصیه فراوانی شده که این  نشان از اوج توجه اسلام به حفظ منابع طبیعی است.
وی افزود : توسعه و گسترش فرهنگ درختکاری در جامعه امروزی امری راهبردی برای برطرف کردن  مشکلات زیست محیطی به شمار می رود و  آموزش و پرورش به عنوان نهادی که در فرهنگ سازی نقش بسزایی را ایفا می کند در کنار شهرداری و مدیریت شهری  باید این فرهنگ را به نحو شایسته در بین دانش آموزان نهادینه کند.
رییس کمیسیون اجتماعی و ایثارگران شورای اسلامی و شهرداری قدس بر ضرورت افزایش سرانه فضای سبز شهری قدس تاکید کرد و گفت : سرانه فضای سبز موجود در شهر قدس در حال حاضر ۹ متر مربع می باشد که با استاندارهای ملی و جهانی فاصله دارد.
آذربرا یادآور شد : با توجه به اهميت فضاي سبز و تاثير آن در ارتقاي کيفيت فضاهاي شهري، بهبود جنبه هاي زيست محيطي و زندگي شهري و افزايش سلامت و بهداشت شهري ، نگاه اعضای شورای اسلامی شهر در دوره پنجم و مدیریت شهری قدس ارتقای سرانه فضای سبز شهری قدس به ۱۵ متر مربع می باشد که امیدواریم با یک برنامه ریزی مدون و جامع طی سالهای آینده شاهد تحقق این امر باشیم.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *