در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد:

مراسم تجلیل از دانشجویان ممتاز شاهد استان تهران

مراسم تجلیل از دانشجویان خانواده های شاهد و ایثارگر ممتاز شهرستانهای استان تهران با حضور مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، مراسم تجلیل از دانشجویان ممتاز شاهد استان تهران با میزبانی ویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحدش شهرقس عصر امروز و  با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستانهای استان تهران، معاون کل امور شاهد و ایثار گران دانشگاه های  آزاد اسلامی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، امام جمعه شهرستان قدس، فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان، خانواده های دانشجویان شاهد و ایثارگران و جمعی از اعضای هیئات علمی و دیگر مسئولان شهرستانی و  استانی  برگزار شد.
حسین حسن پور درویشی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدش شهرقس در این مراسم با تشکر از حضور مهمانان و دانشجویان و مسئولان از سراسر استان تهران در این مراسم، در رابطه با مفهوم متعالی شهادت و ایثار اظهار داشت: قطعا اتفاق بزرگی در شهادت ای ایثار یک نفر از میان مردم جامعه روی می دهد که موجب جاودانگی آن فرد و راه و تفکر خاص آن بزرگان در قلب جامعه می شود و یافتن و قرار گرفتن در جریان آن اتفاق نیز، خود ایثاری بزرگ است.
وی با تکریم یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی، به ویژه دو شهید گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی قدس، ادامه داد: جوانان میهن که در سنین بسیار کم و در دورانی که اوج بالندگی و شکوفایی آنان بود، در راه حفاظت و حراست از کیان وطن مقدس خویش و دین و آئین خویشتن، به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی لبیک گویان، جان خود را که ارزشمند ترین سرمایه مقدس آنان بود تقدیم انقلاب و میهن کردند.
حسن پور افزود: شهدا پای خود را از مرز شعار آنسو تر نهاده و در وهله ی عمل بلعکس بسیاری از دیگر از شعار بافان خوش درخشیدند و فریاد آزادگی و دلدادگی خویش به خداوند را جامه ی عمل پوشاندند.
وی همچنین با اشاره به رسالت دانشجویان و جوانان امروزی در برابر خون شهدا تاکید کرد: امیدواریم که بتوانیم در راه شهدا و ایثارگران و دلدادگان به حق، ثابت قدم و استوار باشیم و در دانشگاه آزاد اسلامی که امروز بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر فارغ التحصیل و بیش از ۵ میلیون نفر دانشجو در راه یادگیری و پژوهش برای توسعه  آبادانی روز به روز کشور مجاهدت کرده و میکنند، این شعار هم در باطن خویش به ورطه ی عمل سعود کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در پایان خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز دانشگاه های آژاد اسلامی استان تهران که در جمع حضور داشتند خاطر نشان کرد: شما همگی میراث انسان های بزرگی هستید که تفکری بزرگ و عمیق در سر داشتند و ادامه دهنده ی راه کسانی هستید که همیشه زنده و در میان مردم گرامی خواهند بود، پس شایسته است که شما نیز راه خود را برای جاودانه شدن به نوعی دیگر و با مجاهدت علمی و فرهنگی در کشور مقدس جمهوری اسلامی بیابید و در مسئولیت های خویش استوار باشید.
حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی، امام جمعه شهرستان قدس نیز در این مراسم عنوان کرد: علیرغم اینکه خون شهدا و جاودانگی کار بزرگ آنها همیشه آنها را زنده نگه می دارد، ما نیز با زنده نگه داشتن یاد و خاطر آنها میتوانیم راه دست یابی به توشه ی ایمان و آخرت خود را شناسایی کنیم.
وی افزود: برخلاف حرف ها شایعات بسیار در مورد خانواده های معزز شهدا، سهم هرفرد از افراد جمهوری اسلامی از سفره ی انقلاب اسلامی به یک اندازه است و هرکس به اندازه تلاش خویشتن و سعی و مجاهدت خود از آن برداشت خواهد کرد.
میراحمدی در پایان متذکر شد: خداوند منان را شاکریم که شما دانشجویان شاهد که حائز رتبه های برتر و ممتاز بسیاری در عرصه های علمی و پژوهشی شده اید و افتخارات بسیاری را برای خویشتن و آن یادگاران عزیز راه ایثار و شهادت نائل آورده اید، راه خود را برای زندگی در شان خویشتن یافته اید.
در پایان این مراسم از برترین دانشجویان خانواده های شاهد و ایثارگر در رتبه های علمی ممتاز در دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر شهرستانهای استان تهران، تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *