سید مناف هاشمی گفت: زیرساخت‌های ورزشی چندین سال‌ها است که توجهی نمی‌شود که در این خصوص مجلس شورای اسلامی لازم است در برنامه ششم توسعه به این مهم توجه کنند.

به گزارش قدس خبر، سید مناف هاشمی در مراسم افتتاحیه پروژه‌های شهرستان قدس اظهار کرد: هر بار که در عرصه‌های ورزشی پرچم ایران به اهتزاز درآمده و سرود ملی خوانده می‌شود احساس بسیار ارزنده‌ای دست می‌دهد و در کنار این مهم این کسب مقام‌ها موجب می‌شود که شعارهای فرهنگی کشور عزیزمان نیز در سطح بین‌المللی دیده شود.

وی افزود: جوانان این مرزوبوم درزمانی که بر روی سکوهای قهرمانی قرار می‌گریند برای همه ما حس غروری را به ارمغان می‌آورند که قیمت ندارد و آن لحظه را نمی‌توان با چیز ارزشمند دیگری قیمت‌گذاری کرده و هم‌ردیف دانست.

معاون توسعه منابع مالی و انسانی وزارت ورزش ادامه داد: در خصوص زیرساخت‌های ورزشی این را باید عنوان کنیم که در حال حاضر در بسیاری از شهرها و شهرستان‌های کشور با کمبودهایی روبرو هستیم که نیاز است توجه ویژه‌ای در این خصوص به وجود بیاید.

هاشمی تصریح کرد: حوزه ورزش نیز مانند بهداشت و آموزش نیازمند این است که خیرین به‌صورت ویژه ورود کرده و در کنار دولت قرار گیرند تا سرعت خدمات‌دهی به آحاد جامعه در حوزه ورزش که می‌تواند تأثیرات بسزایی را در کاهش هنجارها اجتماعی داشته باشد بیشتر شود.

وی عنوان کرد: طی سال‌های گذشته و به‌طوری در برنامه چهارم و پنجم توجه کمی به حوزه ورزش و بهبود زیرساخت‌های ورزشی شده است که امیدواریم در برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی توجه ویژه‌تری به این مهم داشته باشند تا بهبود خوبی را در آینده نزدیک در این خصوص داشته باشیم.

معاون توسعه منابع مالی و انسانی وزارت ورزش بیان کرد: اقداماتی نیز در خصوص بهبود سرعت ساخت پروژه‌های ورزشی اندیشیده شده است که با این موارد می‌تواند با قراردادهای BOT پروژه‌های که حتی تا ۹۵ درصد هم پیشرفت داشتن را در اختیار خیرین حوزه ورزش قرار دهیم.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از شهرستان‌ها در سطح کشور اقدامات خوبی را در حوزه ورزش داشته‌اند و شهر قدس نیز این‌چنین بوده است و همچنین پتانسیل‌های خوبی نیز در حوزه ورزشی داشته و به جامعه ورزشی معرفی کرده است و این افزایشی که در حوزه زیرساخت‌های ورزشی در شهر قدس صورت گرفته است بسیار مفید واقع خواهد شد.

انتهای پیام/ت