فرماندار قدس :

قدس ریشه در اعتقادات، باورها و مکنونات قلبی ما دارد

فرماندار قدس گفت: امروز اگر ملت ایران و سایر ملت های جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان حضور پیدا می کنند در این راهپیمایی، یک تکلیف، وظیفه الهی و سیاسی و اجتماعی را به عرصه ظهور می گذارند. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، علی اصغر ناصر بخت فرماندار شهرستان قدس در سخنرانی پیش از خطبه های آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان اظهار داشت: امروز در لبیک چندین باره به رهبری انقلاب و مولای خودمان توفیق پیدا کردیم تا در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس جضور پیدا کنیم.

وی افزود: امروز با حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس مقارن در روز قدری عظیم که تکلیف الهی و اجتماعی مان بود عمل کردیم و خداوند متعال را شاکریم که به ما توفیق پیروی از مکتب آل الله را عنایت کرده است.

وی با اشاره به حائز اهمیت بودن روز قدس بیان کرد: این روز متعلق به مکانی است که در واقع نزد مسلمین و جهان اسلام از اهمیت خاص و فوق العاده ای برخوردار است.

فرماندار قدس گفت: بیت المقدس این سرزمین اشغال شده نخسین قبله مسلمانان و سومین شهر مقدس در نزد مسلمانان پس از مکه و مدینه است.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر ملت ایران و سایر ملت های جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان حضور پیدا می کنند در این راهپیمایی، یک تکلیف، وظیفه الهی و سیاسی و اجتماعی را به عرصه ظهور می گذارند.

ناصربخت افزود: یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع) نماز گذاردندر مسجد الاقصی را در ردیف با نماز گذاردن در مسجد الحرام می دانند.

وی با اشاره به هشدار آیت الله کاشانی و اهداف تشکیل سازمان ملل عنوان کرد: آیت الله كاشانی هیچ گاه از مسائل جهان اسلام غافل نبود؛ از این رو در سال ۱۳۲۶ ش. كه تأسیس دولت غاصب اسرائیل اعلام گردید، اعلامیه‎ای خطاب به مسلمانان جهان صادر كرد و در آن، ضمن بر شمردن اهداف تشكیل سازمان ملل و شعارهای دروغین آن، به موضع گیری ظالمانه سازمان ملل درباره اندونزی، مصر و فلسطین اشاره كرد و رأی این سازمان در تقسیم سرزمین فلسطین بین صهیونیست‌های مهاجر و مردم عرب و مسلمان آن را زیر سؤال برد. او مسلمانان را نسبت به فسادی كه دولت غاصب اسرائیل در آینده ایجاد خواهد كرد، هشدار داد و از آنان خواست تا تمام كوشش خود را برای ریشه‌كن كردن این غده سرطانی بكار گیرند.

فرماندار قدس در ادامه گفت: او مردم ایران را به تظاهرات بر ضداسرائیل غاصب دعوت كرد كه در روز بیستم دی ماه ۱۳۲۶، بیش از سی‎هزار نفر در تهران به این دعوت لبیك گفتند. وی در سی‎ام اردیبهشت ۱۳۲۷ بار دیگر مردم را به تظاهرات بر ضداسرائیل فراخواند و خود در اجتماع پرشور تظاهركنندگان سخنرانی نمود و وضع نابسامان مسلمانان را نتیجه دخالت استعمارگران در امور آن ها و از بین رفتن روح اتحاد و دوری از احكام اسلام دانست.

ناصر بخت در خصوص سخنان امام (ره) تصریح کرد: امام (ره) فرمودند که رای من یک مطلب به شکل معماست و آن این است که همۀ دوَل اسلامیّه و ملتهای اسلام می‏دانند که این درد چیست، می‏دانند که دستهای اجانب در بین است که اینها را متفرق از هم بکند، می‏بینند که با این تفرقه‏ها ضعف و نابودی نصیب آنها می‏شود، می‏بینند که یک دولت پوشالی اسرائیل در مقابل مسلمین ایستاده ـ که اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‏ریختند او را سیل می‏برد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *