مدیرعامل سازمان آرامستان‌ شهرداری اصفهان:

قبر رایگان برای اموات به صورت سفارشی تخصیص می‌یابد

مدیرعامل سازمان آرامستان‌ شهرداری اصفهان گفت: قبر رایگان برای امواتی که سفارشی باشند، اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، سید رضا جعفریان فر پیش از ظهر یکشنبه،‌ که به عنوان میهمان در بیست و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: به هنرمندان و نام آوران حفره قبر رایگان در اصفهان اهدا می‌شود اما برای تدفین این افراد نیاز به نامه از سازمان مربوطه هستیم.

وی بیان داشت: حمل متوفیان از محل فوت تا باغ رضوان به صورت رایگان انجام می‌شود این در حالی است که هر بار حمل متوفی ۸۰ هزار تومان برای شهرداری هزینه دارد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌ شهرداری اصفهان به افزایش ۱۰ درصدی دستمزد کارکنان سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان اشاره کرد و افزود: همچنین در سال ۹۷ نرخ فروش حفره‌ها در باغ رضوان به صورت میانگین ۱۴ درصد افزایش یافته است که البته این افزایش در فاز اول ۲۱ درصد، فاز دوم ۱۵ درصد بوده که افزایشی در فاز سوم نداشتیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حداکثر قیمت فروش یک حفره قبر در باغ رضوان سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، گفت: تغسیل و تکفین متوفیان حدود ۳۹۱ هزار تومان است و هزینه قبور پیش ساخته بلوک، شن و دستمزد و خدمات نیز حدود یک میلیون تومان است.

جعفریان‌فر گفت: در بودجه سال آینده سازمان آرامستان در ۵۴ ردیف دو درصد افزایش قیمت اعمال شده است اما سعی کرده‌ایم تا قیمت ردیف‌های که نیاز نیست را افزایش ندهیم./مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *