رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت؛

فرهنگ سازی و تقویت تولیدات داخلی در جهت حمایت از کالای ایرانی

عقبایی گفت: برای رقابت پذیر کردن کالاهای داخلی، عواملی مانند کیفیت، قیمت و جذابیت می بایست مورد توجه بیشتری قرار گیرند تا تولیدات داخلی تقویت شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حسن عقبایی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قدس، در ارتباط با حمایت از کالای داخلی و تأثیر آن در اقتصاد کشور اظهار داشت: نظرات گوناگونی در حمایت از کالاهای داخلی داده می شود که می توان به حمایت شهروندان، جلوگیری از ورود کالاهای خارجی و رقابت پذیری میان تولیدات داخلی اشاره کرد. برای تحقق این امر می بایست هزینه های تولید را کاهش داده، از تولید کننده داخلی حمایت کرده و همچنین به برند ایرانی اعتبار بخشید.
عقبایی افزود: تجدید در ارائه تسهیلات ارزان قیمت و طولانی مدت به تولید کنندگان و کاهش هزینه های تولید می تواند موجب رونق بخشی در کیفیت کالای داخلی شود.
وی در ارتباط با فرهنگ سازی در ترویج مصرف تولیدات داخلی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش نقش اصلی در فرهنگ سازی مصرف کالای ایرانی دارند. همچنین فرهنگ سازی در مصرف کالای ایرانی در جهت مبارزه با استکبار جهانی، موجب رفع آسیب های اجتماعی از جمله بیکاری شده و تأثیر مهمی بر خودکفایی دارد. با افزایش کیفیت محصولات در واحدهای تولیدی و به روز شدن دستگاه ها، گرایش مردم به استفاده از تولیدات داخلی بیشتر خواهد شد. ما نیز در این امر با تشویق و ارائه تسهیلات به صورت کمک در رفع مشکلات بیمه تأمین اجتماعی، امور مالیاتی و ارزش افزوده از واحدهای تولیدی حمایت می کنیم.
عقبایی تصریح کرد: برای رقابت پذیر کردن کالاهای داخلی، عواملی مانند کیفیت، قیمت و جذابیت می بایست مورد توجه بیشتری قرار گیرد تا تولیدات تقویت شوند. با برنامه ریزی مطالعه شده در حمایت از کالای ایرانی می توان علاوه بر رونق تولید داخلی، موجب صادرات بیشتر و در نتیجه ارزآوری بیشتر شد.

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *