امام جماعت مسجد امام حسین(ع):

عید فطر، روز پاداش نیکوکاران و زیان تبهکاران است

حجت السلام والمسلمین عباس زاده گفت: کسانی که در این روز کوتاهی کنند، ضرر کرده اند و کسانی که تلاش کرده، نماز و روزه را به جا آورده و در حد توان خود بندگی خدا را کرده اند، سربلند و پیروز در این روز هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت السلام والمسلمین محمد صالح عباس زاده، امام جماعت مسجد امام حسین (ع)، با اشاره به سخنان حضرت علی(ع) به اصحاب و دوستان خود به مناسبت عید سعید فطر، اظهار داشت: « أَيُّهَا اَلنَّاسُ إِنَّ يَوْمَكُمْ هَذَا يَوْمٌ يُثَابُ فِيهِ اَلْمُحْسِنُونَ وَ يَخْسَرُ فِيهِ اَلْمُسِيئُونَ وَ هُوَ أَشْبَهُ يَوْمٍ بِيَوْمِ قِيَامَتِكُمْ فَاذْكُرُوا بِخُرُوجِكُمْ مِنْ مَنَازِلِكُمْ إِلَى مُصَلاَّكُمْ خُرُوجَكُمْ مِنَ اَلْأَجْدَاثِ إِلَى رَبِّكُمْ» : ای مردم، امروز روز پاداش نیكوكاران و زیان تبهكاران است و آن را شباهتی بسیار با روز رستاخیز است، پس هنگامی كه برای نماز(عید) بیرون می ‏روید خروج از قبر و روانه شدن به سوی پروردگار را به یاد آورید.

حجت الاسلام و المسلمین عباس زاده ادامه داد: کسانی که در این روز کوتاهی کنند، ضرر کرده اند و کسانی که تلاش کرده اند، نماز و روزه را به جا آورند و در حد توان خود بندگی خدا را کرده اند، سربلند و پیروز در این روز هستند.

وی خاطر نشان کرد: ایستادن در نماز مانند ایستادن در محضر خداست و زمان برگشتن از مسجد به خانه مانند برگشتن از محضر خدا به بهشت است. امروز کمترین چیزی که به بندگان خدا داده خواهد شد، اینست که فرشته ای ندا خواهد داد: بندگان خدا مژده باد بر شما، گناهان گذشته شما بخشیده شد، ببینید در آینده چه خواهید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عباس زاده تصریح کرد: هر اتفاقی که برای انسان می افتد بیشتر نتیجه عمل بندگان است. عيد فطر روزى است كه خداوند آن را از ميان ديگر روزها بر گزيده و این روز را هدیه ای به بندگان خويش داده است تا ادب بندگى بجاى آرند و چشم اميد به درگاه او دوزند و از خطاهاى خويش پوزش خواهند، نيازهاى خويش به نزد او آرند و آرزوهاى خويش از او بخواهند. در اين روز مستحب است كه انسان بسيار دعا كند و به ياد خدا باشد و خير دنيا و آخرت را بطلبد.

 

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *