حاشیه نگاری قدس خبر از جشنواره خیرین مدرسه سازشهرقدس!!

از عدم حضور برخی مسئولان شهرستان قدس تا تخصیص بخشی از حقوق توسط فرهنگیان به ساخت مدرسه

آموزش و پرورش شهرستان قدس همزمان با ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری مراسم هفتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز این شهرستان را برگزار کرد که مقداری به حواشی این برنامه پرداخته ایم.

قدس خبر، هر سال برنامه ای با عنوان خیرین مدرسه ساز در شهرستان های مختلف و شهرهای کل کشور به جهت جذب هر چه بیشتر خیرین برگزار میشود که این موضوع د شهرستان قدس برای هفتمین بار با حضور جمعی از فرهنگیان و خیرین برگزار شد.

محمد رضا بهمنش  رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس در این همایش که در سالن شهید دهنو این شهرستان برگزار شد در خصوص مشکلات و نبود زیرساخت های مناسب در حوزه آموزشی  نکاتی و مواردی را برای حاضران عنوان کرد و گفت: طی یک سال گذشته شاهد افزایش بیش از ۲ هزار نفری به جمعیت دانش‌آموزی شهرستان قدس بودیم و این روند هرساله در حال رخ دادن است. که باید توجه ویژه ای توسط مسئولان در این خصوص وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در برخی از نقاط شهرستان مانند شهرک ابریشم و واحد هایی که در خیابان جمهوری شهرستان قدس در حال ساخت است در حال حاضر نیاز به چند مدرسه داریم که حتی یک متر هم به این محدوده به بخش  آموزشی تخصیص داده نشده است  که بسیار نگران کننده است و امیدواریم مسئولان مربوطه در این خصوص کم کاری نکرده و موارد مربوط به سرانه آموزشی در این محدوده  را تامین کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس اظهار کرد: به طور حتم اگر همین طور با افزایش دانش اموزی در شهرستان روبرو باشیم و میزان سرانه آموزشی که لازم است هم زمان با این تعداد افزایش افزوده نشود در آینده ای نچندان دور به زمانی برخواهیم گشت که مدارسمان چند شیفته شوند .

بهمنش در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته که برخی از مدارس شهرستان بیش از جمعیت دانش اموزی برخی مناطق دانش اموز دارند عنوان کرد: مدرسه ای در شهرستان قدس وجود دارد که نزدیک به ۲ هزار دانش آموز در نوبت صبح وعصر در آن تحصیل می‌کنند که بسیار نگران کننده است و این معضل در بسیاری از مدارس ما وجود دارد چرا که هم اینک میزان جمعیت کلاس های درس در شهرستان قدس  به ۴۷ نفر میرسد و این یعنی که تا جلوی تخته سیاه میز در کلاس ها چیده شده است.

بهمنش در پایان سخنان خود گفت: با این حال اگر نبودند خیرین به طور حتم امروز دانش آموزان شهر قدس که فاصله موزاییکی با تهران دارد باید در خیابان ها و یا چادر ها درس میخواندند اما باز لازم است که خیرین و مسئولان توجه ویژه تری به شهر قدس داشته باشند و این مورد را نیز مسئولان شهری نیز بهتر است مد نظر قرار دهند.

بانو فرنو خیر مدرسه ساز شهرقدس

در خلال این برنامه برخی از مسئولان شهر مانند نجمی عضو شورای اسلامی شهر حضور پیدا کردند و همچنین در این همایش سیدعلی اینانلو معاون سیاسی فرمانداری و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس و جمعی دیگر از خیرین حضور داشتند اما نکته حاشیه ای این مراسم  عدم حضور مجموعه مدیریت شهری و دیگر اعضای شورای شهر، شهردار ، فرماندار و حتی صنایع سطح شهر بود که بسیار خود نمایی می‌کرد.

در این مراسم خیر مدرسه ساز بانو فرنو با توجه به کهولت سنی که داشت حضور پیدا کرد و در تمام همایش یکی از تاثیر گذار ترین افراد بود و همچنین در این همایش خانواده شهیدان تقی زاده که تعداد قابل توجهی از ساخت مدارس شهرستان های استان تهران رابر عهده گرفته و بازسازی کرده اند در این همایش حضور داشته و ساخت مدرسه ای با مبلغ ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را قبول کردند.

12خیرین خیرین

از دیگر حواشی این برنامه حضور دانش اموز یکی از مدارس شهرقدس که جزءرتبه های اول کشوری بود و برگزار بیش از نیمی از مراسم توسط دانش اموزان بود .

همچنین در این همایش برخی از فرهنگیان مقداری از حقوق خود را برای ساخت مدرسه به این مجمع اهدا کردند تا به صورت ماهانه از حقوقشان برداشته شود.

در پایان این را باید عنوان کنیم که مجموعه مدیریت شهری بهتر است که مانند دیگر برنامه ها که حضور پرشوری در آن دارد در این همایش ها نیز حضور پیدا کند و در کنار توجه به بحث آموزش  مورد دیگری که باید به صورت عمده مد نظر قرار دهد این است که سرانه های آموزشی را به صورت مناسب در اختیار آموزش و پرورش قراردهد و نگذارند انبوه سازی موجب شود که مشکلات در خصوص فضای آموزشی روز به روز بیشتر شود و خود نیز به زیرساخت های اموزشی شهرستان توجه بیشتری داشته باشد چرا که هر کدام از دانش آموزانی که در این مدارس در حال تحصیل هستند آینده سازان این مرزو بوم اند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *