گفتگو با معاون اجتماعی فرمانده انتظامی شهرستان قدس:

شورای محلات بازوان قوی پلیس ‌‌هستند

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی شهرستان قدس با تأکید بر اینکه شورای محلات به عنوان حامی و بازوان قوی پلیس هستند گفت: در شرایط موجود شورای محلات بسیاری از مشکلات و نزاع‌های خیابانی و محلات را به مصالحه ختم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، سرگرد دریاب، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان قدس در گفتگو با قدس خبر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام ماه محرم و عزای سید و سالار شهیدان در مورد شورای معتمدین پلیس اظهار کرد: در راستای افزایش مشارکت های مردمی جهت ارتقای امنیت عمومی، این شورا تاسیس و فعالیت آن در چارچوب قوانین و اساسنامه های مصوب در حال پیشرفت و توسعه بیش از پیش است تا اهداف مورد منظور واصل شود.

وی همچنین افزود: فعالیت و آغاز به کار این شورا قدمتی دو ساله دارد و در ابتدای کار، فعالیت این شورا چارچوب چندان مشخصی نداشت و هنوز بخشنامه های آن اجرایی نشده بود ولیکن این شورا که جایگاه مشورتی برای فرماندهی و معاونت اجتماعی دارد، در هفته های اخر پس از روند انتخابات و مشخص شدن اعضای شورا و هیئت مدیره، کار رسمی خود را با حضور مسئولان دستگاه های مختلف شهرستان آغاز کرد.

دریاب خبر داد: دو همایش در این راستا در شهرقدس داشته ایم و در هفته گذشته یک جلسه با شورای معتمدین شهرستان قدس انجام شد که این جلسات معمولا در مساجدمحلات برگزار میشود.
وی در ادامه افزود:پس از فراخوان برای شورای معتمدین ۱۲نفر کاندید و برای تشکیل هیئت مدیره پنج نفر انتخاب شدند که این پنج نفر سمت های مشخصی را در این شورا برای مدیریت جلسات و ساختار سازمان ان خواهند داشت.
این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: بزرگترین نقش این شورا جایگاه مشورتی است و این شورا پل ارتباطی اقوام و مردم با پلیس است که به طبع وقتی این شورا در کنار پلیس قرار می گیرد مشکلات مردم را گزارش میدهند و پلیس با تدابیر در نظر گرفته شده پیگیری های لازم را انجام میدهد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: سازمانی موفق خواهد بود که گوش شنوا داشته باشدو مشکلات و انتقادات مردم را بشنود و همراه با پل ارتباطی خود مشکلات و انتقادات را پیگیر باشد به طبع تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت .

معاون اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان قدس در خاتمه متذکر شد: قطعا وقتی بزرگان اقوام در کنار پلیس باشند خود به خود اعتماد مردم جلب میشود و ما افتخار میکنیم ک این افراد در کنار ما هستند وی در اخر افزود:شهروندان عزیز شهرقدس میتوانند اگر انتقاد ویا پیشنهادی در مورد فرماندهی و معاونت اجتماعی ناجا شهرقدس داشتند با سامانه ۱۹۷در ارتباط باشند.

انتهای پیام/*س.ب/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *