امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
Thursday, 6 August , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹ - 17 ذو الحجة 1441
شناسه خبر : 578
  پرینتخانه » دسته‌بندی نشده تاریخ انتشار : 15 سپتامبر 2015 - 9:20 | 488 بازدید | ارسال توسط :

شهروندان ساکن برخی کوچه‌های خیابان شریعتی با خاک، دست‌وپنجه نرم می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری قدس خبر- آرامش شهروندی یکی از مواردی است که لازم است مسئولان در پی آن بوده و تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا بتوانند این مهم را برای شهروندان ایجاد کنند. با توجه به همین موضوعات اگر تعاملی میان دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در سطح شهر و فراتر از […]

شهروندان ساکن برخی کوچه‌های خیابان شریعتی با خاک، دست‌وپنجه نرم می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری قدس خبر- آرامش شهروندی یکی از مواردی است که لازم است مسئولان در پی آن بوده و تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا بتوانند این مهم را برای شهروندان ایجاد کنند.

با توجه به همین موضوعات اگر تعاملی میان دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در سطح شهر و فراتر از آن نباشد به‌طور حتم اتفاقی که خواهد افتاد این است که شهروندان نمی‌توانند از خدمات شهری به‌طور مناسب استفاده کنند و در یک شهر بیشترین موضوعی که باید مدنظر قرار بگیرد همین حرامش شهروندی است.

در ادامه اینکه اگر به‌طور مناسب و متوازن خدمات در سطح شهر تقسیم نشود نیز این مهم بروز می‌کند که تعدادی از شهروندان از خدمات شهری به‌طور مناسب بهره نمی‌برند که این نیز خود موضوعی است که تمام مسئولان شهری در هر جایگاهی باید مدنظر داشته باشند.

DSCF3036

موردی که در خیابان شریعتی (خیابان کاج) ساکنان برخی کوچه‌ها با آن در حال دست‌وپنجه نرم کردن هستند نیز موردی است که در سایه عدم تعامل میان دستگاهی بروز کرده است بدین‌صورت که برای فاضلاب و ایجاد انشعاب فاضلاب تعدادی از این کوچه‌ها حفاری انجام‌شده است اما بعدازاین حفاری‌ها ترمیم آسفالت صورت نگرفته است.

این را باید گفت که در حال حاضر شهروندان ساکن کوچه‌های خیابان شریعتی شهر قدس به‌واقع در کنار چالش‌هایی که دارند و روزانه با آن در زندگی روبرو هستند موضوعی دیگر به وجود آمده که باعث شده مقداری با مشکل روبرو شده و اینک در حال دست‌وپنجه نرم کردن با خاک هستند.

DSCF3039

همچنین در حضور کوتاهی می‌توان دید که کودکان این کوچه هادر حال بازی و گردش در خیابان‌ها و کوچه‌هایی هستند که به دلیل عدم تعامل مناسب میان دستگاه‌های خدمات رسان خاکی است و امکان این است که به بیماری‌هایی دچار شوند که باعث ایجاد مشکلات بیشتر خانواده‌های ساکنان این خیابان شود.

حال این متصور است که چرا این مجموعه‌های خدمات رسان به‌طور کامل و در زمان مقرر دست به اقدامی عاجل نمی‌زنند تا مواردی این‌چنینی رخ ندهد و مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود چراکه در این خیابان چندی است که طرح فاضلاب شهری در حال انجام و در بیشتر موارد روبه اتمام است اما در نگاهی گذرا می‌توان دید که تعدادی از کوچه‌ها ترمیم اسفالت صورت گرفته و در دیگر موارد این مهم به سرانجام نرسیده است.

اینک این را اضافه باید کنیم که در دو حالت امکان این است که این موارد به سرانجام نرسد و آن‌هم این است که یا تعاملی میان دستگاه‌های مربوطه وجود ندارد و هرکدام در مسیر کاری خود قرار دارند و یا شهرداری که یکی از خدماتش موضوع ترمیم اسفالت و ایجاد فضای مناسب جاده‌ای برای شهر است در کار خود قصور کرده است.

یکی دیگر از مواردی که این خیابان با آن روبرو است این است که در برخی موارد پیاده‌روهایی که در کوچه‌ها قرار دارد هنوز خاکی است که این موضوع نیز مشکلاتی را برای شهروندان ساکن این کوچه‌ها ایجاد کرد چراکه نه می‌توانند از پیاده‌رو به‌درستی استفاده کنند و نه می‌توانند از معبر ماشین‌ها به‌راحتی برای عبور و مرور استفاده کنند.

DSCF3045

در پایان این را باید اضافه کنیم که بهتر است در این‌گونه موارد مجموعه ادارات خدماتی دخیل با تعاملی میان دستگاهی فضایی را فراهم کنند که شهروندان با این‌گونه مشکلات روبرو نشده و خدمات به‌طور متوازن بین شهروندان تقسیم شود تا دستاوردهایی که مجموعه مدیریت شهری در پی به دست آوردنان است برای عموم مردم باشد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۱
  1. بازتاب: مشکلات مردم با کوچه های خاکی در شهر قدس | تهران نیوز

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.