Warning: Use of undefined constant News - assumed 'News' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/ghodskhabar.ir/httpdocs/wp-content/themes/News-Nashrieh/sidbar/widget/post-tabe.php on line 10

Warning: Use of undefined constant News - assumed 'News' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/ghodskhabar.ir/httpdocs/wp-content/themes/News-Nashrieh/sidbar/widget/slider.php on line 11
شهرستان قدس نیازمند آتش نشان موتوری - پایگاه خبری شهرقدس | پایگاه خبری شهرقدس
امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
شناسه خبر : 1379
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۴۶ | 756 بازدید | ارسال توسط :

شهرستان قدس نیازمند آتش نشان موتوری

پایگاه خبری قدس خبر- شهرستان قدس با توجه به نوع ساخت و سازی که از قدیم داشته است در بیشتر موارد با نامناسب بودن معابر روبرو است که بهتر است فبل از هر گونه اتفاقی اقدامات تامینی در این خصوص صورت بگیرد تا شهروندان با مشکلات کمتری روبرو شوند. برخی کوچه های این شهرستان تنها […]

شهرستان قدس نیازمند آتش نشان موتوری

پایگاه خبری قدس خبر- شهرستان قدس با توجه به نوع ساخت و سازی که از قدیم داشته است در بیشتر موارد با نامناسب بودن معابر روبرو است که بهتر است فبل از هر گونه اتفاقی اقدامات تامینی در این خصوص صورت بگیرد تا شهروندان با مشکلات کمتری روبرو شوند.

برخی کوچه های این شهرستان تنها محل عبور دو عابر را دارند و اگر حوادثی غیر مترفبه و یا آتش سوزیو اینگونه موارد در این کوچه ها رخ بدهد به طورر حتم ساکنان آن با خسارات جانی و مالی بسیاری روبرو خواهند بود که جبران کردن آن بسیار سخت و زمانبر خواهد بود.

حال این را باید عنوان کنیم که یکی از مواردی که شهرداری ها نیاز است در پی آن باشند این است که اول در خصوص تغییر وضعیت معابر شهرستان و طرح نوسازی و تعاملی که میتواند با شهروندان داشته باشد تعداد این کوچه ها که بسیار است را به کمترین میزان برساند .

این موضوع نیز قابل اشاره است که این حرکت به طور حتم میزان اعتبار بسیار بالا و همچنین صرف وقت بسیار است ولی این نباید دستاویزی شود تا دیگر خدماتی که میتوان به شهروندان تحت الشعاع آن قرار بگیرد و به جای آسایش و آرامش شهروندان هر لحظه در این فکر باشند که اگر اتفاقی رخ دهد چه پیش خواهد آمد.

بسیاری از معابر شهرستان به دلیل کم عرض بودن و تراکمی که در آن وجود دارد امکان رخ دادن اتفاقاتی از قبیل آتش سوزیو و اینگونه موارد بسیار است که لازم است در همین خصوص شهرداری قدس به دنبال این باشد که در کنار کمبودی که در خصوص اتش نشان با آن روبرو است به فکر این باشد که آتش نشان موتوری نیز به اکیپ این سازمان اضافه کند.

موردی دیگر که لازم است به آن اشاره کنیم کمبود دویست درصدی نیاز شهرستان در خصوص نیرو و تجهیزات آتش نشانی است که در بیشتر شهرستانهای استان تهران وجود دارد و شهرداری در کنار تامین این نیاز مبرم بهتر است اندکی هم در خصوص آتش نشان موتوری و اضافه کردن آن به مجموعه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدم بردارد.

اگر این مورد در آینده نزدیک رخ ندهد امکان اینکه اتفاقاتی رخ دهد که خدمات به طور مطلوب ارائه نشود به طور حتم اتفاقاتی رخ میدهد که دیگر نمیتوان جبران کرد و بهتر است مسئولان مدیریت شهری به این نکته توجه ویژه تری داشته باشند تا شهروندان با آرامش خاطر بیشتری به زندگی خود و سکونت در این شهرستان ادامه دهند.

مورد بعدی که لازم است شهرداری و مجموعه مدیریت شهری به طور کل در پی ان باشند این است که از ساخت و ساز های بی رویه ای که گاها باعث بروز و ظهور اینگونه معابر در شهرستان میشوند با تلاش و قدرت بیشتری وارد شود و به دلیل نبود بودجه و نبود در امد اجازه ساخت و ساز های رفیع در کوچه های باریک و کم عرض را از دستور کار خود خارج کند.

همچنین لازم است با هماهنگی هایی که میتواند با اداره ابو فاضلاب شهرستان انجام دهد اندکی در خصوص ایجاد شیرهای و فلکه های اتش نشانی در برخی معابر ورود کند تا اگر آن محدوده با محدودیت عبور خودرو های امدادی روبرو شد اتش نشانان بتوانند خدمات مطلوب تری را به شهروندان ارائه دهند.

البته این نکته نیز باید مورد توجه قرار گیرد که قبل از جانمایی این فلکه های و شیر هایی که میتواند در سطح شهر اجرایی شود با بررسی کارشناسانه و دقیق در این مسیر حرکت کنند مبادا که خود این شیر ها باعث شود که اتفاقاتی رخ دهد که نتوان جبران کرد و محل هایی که برای نصب آنها تعیین میشود با معیارها و ضوابط مربوطه همخوانی نداشته باشد و تنها در مسیر رفع تکلیف انجام شود.

در خاتمه این را باید اشاهر کنیم که اگر مسئولان شهر در خصوص خدمات مطلوب تر قدم بردارند به طور حتم شهروندان نیز در همین راستا همراه و همیار انها خواهند شد و تا جایی که میتوانند در راستای هرچه بهتر انجام شدن این موارد حرکت خواهند کرد چون میدانند که همه این مواردی که انجام میشود در خصوص آسایش بیشتر خودشان است.

انتهای پیام/ق

|
به اشتراک بگذارید