معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان قدس:

سخنی با نوجوانان و جوانان در مورد چهارشنبه آخرسال

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان قدس همزمان با فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال در راستای کاهش صدمات و خسارات، حفظ نظم و امنیت جامعه، اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، با نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مانند همیشه، برای اجرای ماموریت ها و تامین آسایش شهروندان عزیز آماده است. شب آخرین چهارشنبه سال را هم می توان با رعایت نکاتی ساده، ایمن ساخت در حالی که بی تدبیری و عدم کنترل رفتارهای هیجانی حادثه آفرین خواهد بود.

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان قدس همزمان با فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال در راستای کاهش صدمات و خسارات، حفظ نظم و امنیت جامعه، اطلاعیه ای صادر کرد.

متن اطلاعیه به شرح ذیل است:

۱- از حمل مواد محترقه و آتش زا و انفجاري حتي به مقادير بسيار کم، در جيب لباس و کيف جداًً خودداري شود.
۲- مواد آتش بازي (منفجره و محترقه) را به طرف افراد ديگر پرت نکنند.
۳- از ريختن مواد سريع الاشتعال مانند نفت، بنزين و غيره بر روي مواد آتش زا جداً خودداري شود.
۴- از آتش زدن لاستيک، هيزم، کارتن خالي و امثال آن، چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر ، کوچه و خيابان خودداري شود.
۵- از پرتاب مواد آتش زا مانند فشفشه و… بر روي درخت، پشت بام و بالکن منازل كه از عوامل عمده بروز آتش سوزي است جداً‌ خودداري شود.

در ماده ي ۶۱۸ قانون مجازات اسلامي آمده است:
«هر كس با هياهو، جنجال، حركات غير متعارف يا با تعرض به افراد، موجب اخلال در نظم و آرامش عمومي گردد يا مردم را از كسب و كار باز دارد، به حبس از سه ماه تا يك سال و تا ( ۷۴ ) ضربه شلاق محكوم خواهد شد.»

بر همین اساس نیروی انتظامی برای پاسداشت حقوق شهروندان و در راستای کاهش حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال با تأکید بر “کوچه محوری” از مردم و خصوصا تمامی والدین می خواهد تا در چهارشنبه پایانی سال در کنار فرزندان خود و با نظارت و کنترل دقیق آنها از بروز حوادث تلخ و ناگوار پیشگیری کنند.
معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان قدس

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *