شهردار شهرقدس:

رسانه ها با نقد منصفانه یاری گر شهرداری در حل مشکلات شهر باشند

مسعود مختاری شهرداری جدید شهرقدس گفت: منعکس کردن اخبار و با نقدی که توسط رسانه صورت می پذیرد، نواقص و معایب های شهری بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، مسعود مختاری شهردار جدید شهرقدس گفت: رسانه ها می توانند با نقد منصفانه یاری گر شهرداری در حل مشکلات شهر باشند، زیرا در بهترین حالت عملکرد رسانه ها خواسته ها و مطالبات مردم را به مدیران شهری منعکس کرده و از سویی اقداماتی که از سوی مسئولان انجام می شود را به اطلاع مردم می رسانند و آگاهی مردم از اقدامات صورت گرفته، باعث جلب مشارکت و همکاری بیشتر آنان در سامان دهی امور شهر شده و توسعه شهری را به دنبال می آورد.

وی خاطر نشان کرد: با نقدی که توسط رسانه صورت می پذیرد، نواقص و معایب بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و گاه با یک گوشزد رسانه ای بسیاری از مشکلات به وجود آمده مرتفع خواهد شد.

شهردار قدس اظهار داشت: اگر رسانه ها و در پی آن مردم از شرایط و مشکلات و قوانین مطلع باشند، مطمئنا نقدها منصفانه خواهد بود.

وی اضافه کرد: گستردگی مسائل و مشکلات در قدس به حدی است، که ممکن است برخی از آن ها از دید شهرداری پنهان بماند و رسانه ها می توانند در این موارد ما را یاری دهند .

مختاری با بیان این که رسانه به عنوان رکن چهارم دمکراسی نقش مهمی در جوامع امروزی ایفاد می کند، اظهار داشت: رسانه می بایست از مدیران مطالبه گر باشد و ما هم با جان و دل پذیرای نقدهای منصفانه هستیم، البته انتظار داریم در کنار نقد، راهکار هم ارائه شود.

شهردار شهر قدس با بیان این که رسانه و مطبوعات کمی و کاستی ها را یادآوری می کنند و اگر پیشرفت را می خواهیم می بایست نقد پذیر باشیم، افزود: رسانه های محلی دیده بانی صادق برای تحقق خواسته های مردم هستند و در این مسیر از وظایف نظارتی خود نیز بهره می گیرند و مدیران شهری بر این واقفند که نه تنها انجام این وظیفه از سوی رسانه ها عملکرد آنان را مختل نمی کند، بلکه اقدامات رسانه مکمل خدمات آنان خواهد بود.

وی در پایان با بیان این که رسانه ها نباید به دنبال ترویج دل سردی در جامعه باشند، افزود: امیدواریم کار تیمی ما در مجموعه شهرداری با کمک رسانه ها به سرمنزل مقصود برسد و شهری در خور شأن مردم قدس بسازیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *