حجت الاسلام و المسلمین مجتبی جوکار، گفت: اجرای رادیو اربعین، اقدامی پرمحتوی و تاثیر گذار است و اجرای این گونه برنامه ها در انظار عموم موجب می شود تا جاماندگان اربعین نیز از آن بهره مند شوند. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، در آستانه اربعین اباعبدالله(ع)، رادیو اربعین با مشارکت مجموعه رسانه قدس، کارگروه صدای قدس، سپاه پاسداران شهرستان قدس، بسیج کارمندان پایگاه شهید چمران و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قدس، به صورت پخش زنده، در سالن آمفی تئاتر فرهنگ و هنر باغ ملی آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی جوکار، مسئول دفتر امام جمعه شهرستان قدس در افتتاح رسمی رادیو اربعین اظهار کرد: اجرای رادیو اربعین، اقدامی پرمحتوی و تاثیر گذار است و اجرای این گونه برنامه ها در انظار عموم موجب می شود تا جاماندگان اربعین نیز از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به روایتی از امام حسن عسکری(ع) تصریح کرد: علامت هاى مؤمن پنج چیز است که شامل اقامه پنجاه و يک رکعت نماز فريضه و نافله در شبانه روز، زيارت اربعين، انگشتر به دست راست کردن، پیشانی را در سجده بر خاک گذاشتن و در نماز بسم الله الرحمن الرحيم را بلند گفتن است. زیارت اربعین، یکی از زیارت های ارزشمند است و باید هر سال پرشورتر از همیشه مراسم اربعین حسینی برگزار شود.

 

عکاس: سیده طیبه عزتی

انتهای پیام/