به گزارش پایگاه خبری قدس خبر-  حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالقاسم میر احدی در خطبه اول نماز جمعه شهرستان قدس در ادامه سخنان خود درخصوص سوره «یس» در هفته های گذشته گفت: مومنان در همه حال به کفار گوشزد میکردند که در مسیر الهی قرار بگیرند و در این مسیر نیز با انفاق و […]

به گزارش پایگاه خبری قدس خبر-  حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالقاسم میر احدی در خطبه اول نماز جمعه شهرستان قدس در ادامه سخنان خود درخصوص سوره «یس» در هفته های گذشته گفت: مومنان در همه حال به کفار گوشزد میکردند که در مسیر الهی قرار بگیرند و در این مسیر نیز با انفاق و گرفتن دست زیر دستان خود مبادرت بورزند چرا که آنها نیز هم نوع ما هستند امام کفار تنها تلاش برای رسیدن به خواسته های خود را داشتند.

امام جمعه شهر قدس گفت: مومنان و صالحان کفار را در همه حال از قیامت و روز حساب خبر میدادند تا آنها به دشمنی با کفر خود دست بردارند ولی انها می‌گفتند که ترس از خداوند استا که شما اینرا میگویید اگر به واقع به این مطلباعتقاد دارید و حقیقت دارد بگویید که روز قیامت چه روزی است و موعدش چه وقت است.

میر احمدی عنوان کرد: اما آنها نمی‌دانند و نمی‌خواهند بفهمند و در آن روز موعد درزمانی که به مسائل دنیایی و کارهای خود مشغول هستند مرگ به سراغشان خواهد رفت و در آن روز انها از زیانکاران خواهند بود .

وی افزود: سوره «یس» را همه ما باید در ان تدبر کنیم و مانند آیات دیگر قرآن در معنا و مفهومش وارد شویم چرا که در این سوره بسیار در مورد معاد و توحید خداوند با انسان سخن گفته است که هر کله اش مسیری روشن برای پیدا کردن راه مستقیم و درست به سمت خداوند است.

امام جمعه شهر قدس گفت: همه ما باید به این مهم نظر داشته باشیم که مدهوش هوا هوس نشده و فریب جاه و جلال ، مقام ومنزلت ، قدرت و شهوت را نخوریم و تمام تلاش خود را داشته باشیم که در راه تقویت ایمانمان قدم برداریم.

میر احمدی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه شهر قدس اظهار کرد: چندی موضوع را در روزهای گذشته با آن روبرو شدیم که مورد اول سخنان داهیانه ، راهبردی و ارزنده رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضا مجلس خبرگان رهبری بود که در این جلسه ایشان با کلمات زیبا و شیوای خود در خصوص بسیاری از مسائل کشور، هسته ای ، خباثت و خیانتکاری آمریکا و فتنه هایی که دشمن در حال طراحی ان است اشاره داشتند و برای همه ما رهنمود هایی داشتند.

وی ادامه داد: مورد دوم نیز اقدام ارزنده و ایثارگرانه پاسداران برای اجرای رزمایش به موقع ثارالله بود که این اقدام به موقع و حضور پرشور و شعور ۵۰ هزار بسیجی جان برکف این را به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فهماند که فرش قرمز برایشان پهن نخواهد شد و درهای جمهوری اسلامی ایران برایس همیشه به رویشان بسته خواهد ماند.

امام جمعه شهر قدس افزود: این رزمایش گوشه ای ازعزت ، بزرگی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای استکبار جهانی و همراهانش به نمایش در آورد و به انها فهماند که جمهوری اسلامی ایران در همه حال آماده دفاع از ذره ذره خاکش هست و جوانان این مرزو بوم همچون سابق اقتدار و عظمت کشور را حفظ کرده و بر اقتدارش با تلاش خود افزوده خواهند کرد.

میر احمدی بیان کرد: ما باید در خصوص مسائلی که در کشور وجود دارد هرکدام به عنوان فردی که مامور و حافظ امنیت است اقدامای را داشته باشیم و در این راستا نیز می‌توانیم با اطلاع مواردی که مشاهده میکنیم به طور صحیح به مراجع مرتبط اقدامات موثری را انجام دهیم.

امام جمعه شهر قدس افزود: همه ما باید در خصوص امنیتی که در کشور وجود دارد قدم برداریم و این نعمت الهی را که خداوند به ما داده است را با اقثدامت مناسب و به موقع شکر کنیم و در این راستا دشمنان ما باید این را بدانند که همه مردم کشور دلسوزانه پای نظام و ولی فقیه خود هستند و در رزمایش اخیر نیز این مهم را نشان دادند و باید بگویم که جمهوری اسلامی ایران بیش از ۷۵ میلیون بسیجی داردکه از ولی فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همه حال حمایت می‌کنند.

وی گفت:همچنین در روزهای گذشته در سطح شهرستان نیز انتخابات هئیت رئیسه شورای شهر انجام شد که با تعمال و یکدستی که در شورای شهر قدس وجود دارد تغییری در هیئت دیره ایجاد نشده و افراد سابق و دو سال گذشته رئیس و نایب رئیس ماندن که این نشان از همدلی و همزبانی و حرکت در مسیر خدمت این افراد است.

میر احمدی ادامه داد: البته این موضوع را نیز باید بگ.یم که درست است خدمات شایسته ای در این سالها برای شهرستان انجام شده امام مکفی نیست و مسئولان باید تلاش خود را در جهت ارائه خدمات هرچه بیشتر به شهروندان داشته باشند تا مردم با مشکلات کمتری روبور شوند

وی افزود: در روزهای روبرو شهادت شهیدان قدوسی اولین دادستان کل کشور و وحید دستجردی رئیس کل شهربانی کشور به دست منافقین کور دل در سال ۶۰ را داریم .

امام جمعه شهر قدس گفت: منافقان کور دل که همواره همراه استکبار جهنای و دشمنان انقلاب بوده اند بهشتی ها و رجایی ها و باهنر ها را ازکشورو انقلاب ما گرفتند اما همان طور که معمار کبیر انقلاب بیان کرد اگر رجایی را گرفتند خداوند رجایی هست و افزود: دشمنان و منافقان کور دل بدانند که انقلاب اسلامی پا برجا خواهد ماند.

میر احمدی افزود:کشور ما از نعمتی برخوردار است که به واسطه انقلاب بوده و آن هم ولایت فقیه است و با راهنمایی های داهیانه و به موقع ایشان تمام نقشه های استکبار بی پایه و اساس شده و خواهد شد چرا که ولی فقیه در نظام مقدس جمهوری اسلامی جانشین امام زمان (عج) است .

وی بیان کرد: در هفته روبرو مناسب دیگری که هست روز ۱۷ شهریور است که در این روز رژیم منحوس پهلوی تعداد زیادی از مردم را در میدان ۱۷ شهریور(ژاله سابق به خاک و خون کشید که باید گفت یکی از روزهای خونین این کشور همین روز است و دراین روز شهدا با هدای خون خود نهال انقلاب را که در حال جوانه زدن بود آبیاری کردند وپایه های رژیم پهلوی را به لرزه در آوردند.

میر احمدی در پایان خاطر نشان کرد: مناسبتی دیگری که در هفته روبر وداریم روز دحو الارض و ایام زیارتی خاصه امام رضا(ع) است که این روز بسیار گرامی و مهم است و اداب خاص خود را دارد که بسیار به آن اشاره شده است که در حدیثی از امام علی (ع) هم امده است که انجام اعمال این شب حسنه ای به میزان ۱۰۰ سال عبادت را دارد.

انتهای پیام/ق/