در آستانه روز دانش آموز؛

دانش آموزان بسیجی با امام جمعه شهرستان قدس دیدار کردند

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: طرح صالحین در چهار حوزه معرفتی، تربیتی، بصیرتی و مهارتی بسیار ارزشمند است و نیازِ هر بسیجیِ در طراز انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار، در دیدار دانش آموزان بسیجی، ضمن تشریح طرح صالحین اظهار داشت: مصونیت بخشی به جامعه امروز لازم است و نسل امروزی را باید به فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت آشنا کنیم.

وی وبیان کرد: اگر امروز ۱۳ و ۸ آبان را گرامی می‌داریم فلسفه اش این است که تاریخ فراموش نشود و آن رشادت ها، مجاهدت ها و آن تلاش هایی که انجام شده به فراموشی سپرده نشود و بلکه از آنها درس گرفته شود. امروزه دانش آموزان ما باید هم بایستند و هم مقاومت کنند و هم اهل ابتکار عمل و تهاجم به دشمن باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: حلقه صالحین در ۴حوزه بسیار ارزشمند و مورد نیاز دانش آموزان و بسیجیان است. اول، حوزه معرفتی است که دانش آموزان گرامی اگر می‌خواهند در مقابل تیرهای مسموم دشمن بیمه شوند، باید معرفتشان نسبت به دین و ارزش‌ها معرفت کاملی باشد و شناختشان نسبت به این شناخت‌ها شناخت کاملی باشد. دوم، حوزه معرفی است. در حوزه تربیتی دانش آموز ما براساس آموزه های اسلام تربیت می‌شود و از شکل ظاهری تا اخلاق و گفتار و رفتار در حوزه تربیت اسلامی شکل می‌گیرد. سوم، حوزه بصیرتی است. یعنی دشمن شناسی، تشخیص خوب از بد، تشخیص حق از باطل، دقت کردن و خوب اندیشیدن است. چهارمین حوزه، حوزه ی مهارتی است، یعنی مهارت های لازم برای خوب زندگی کردن .
وی تصریدح کرد: دانش‌آموزان بسیجی ما باید از جامعیت برخوردار باشند و هدف ما در بسیج دانش آموزی باید جامع وکلی نگر باشد.

 

 

خبرنگار: الهه خدادادی

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *