امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
Wednesday, 3 June , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - 12 شوال 1441
شناسه خبر : 2458
  پرینتخانه » اخبار شهر قدس, گزارش خبری تاریخ انتشار : 14 ژانویه 2016 - 16:05 | 549 بازدید | ارسال توسط :

تقاطع خیابان شهید کلهر-بلوار شهدا شهر قدس نیازمند پل عابر پیاده

تقاطع خیابان شهید کلهر- بلوار شهدا(سی متری شورا) شهرستان قدس به دلیل وجود متعدد ادارات و رفت‌وآمد زیاد نیازمند پل عابر پیاده است.

تقاطع خیابان شهید کلهر-بلوار شهدا شهر قدس نیازمند پل عابر پیاده

به گزارش قدس خبر– یکی از مواردی که امروزه نیاز است که مسئولان مدیریت شهری به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند لزوم بهبود وضعیت عبور و مرور و در کنار آن ایجاد فرآیندهای است که این مهم را تسهیل دهد تا کمترین مشکل برای شهروندان در این خصوص ایجاد شود

اینک این موضوع را لازم است اشاره‌کنیم که تقاطع شهید کلهر – سی متری شورای شهر قدس یکی از معابری است که مسئولان مدیریت شهری لازم است که به‌صورت کارشناسانه مطالعاتی را در آن انجام داده و اقدام به نصب پل عابر پیاده کنند تا به دلیل رفت‌وآمد زیاد به این معبر مشکلی برای شهروندان رخ ندهد.

گفتنی است این تقاطع به این دلیل که یکی از معابر و گذرگاه‌هایی است که تردد بسیاری چه از طریق پیاده و چه افرادی که با خودرو تردد می‌کنند را دارد که این خود یکی از مواردی است که لزوم توجه به این معبر را بیش‌ازپیش می‌کند و در کنار این مورد وجود ادارات در این محدوده بر اهمیت این مهم می‌افزاید.

در ادامه باید اضافه کنیم که دلیل نیاز پل عابر پیاده در این معبر این است که عابران داده زیادی از این محدوده استفاده می‌کنند و چون برخی از نیازهای معابر مانند سرعت‌گیر و یا محل عبور عابر پیاده و.. اندکی نامناسب است که بهتر است در این خصوص مجموعه مدیریت شهری توجه بیشتری داشته باشد.

همچنین اگر این پل عابر پیاده در این معبر نصب و راه‌اندازی و بهره‌برداری شود بعدازاین شاهد خواهیم بود که در خصوص تصادفات که گاها در این تقاطع با شدت بالایی ایجاد می‌شود و یا اتفاقات ناگوار می‌افتد به کمترین حد خود و یا حتی درصد صفر خواهد رسید.

DSC_0470

از دیگر مواردی که نیاز است عنوان کنیم این مهم است که وجود ایستگاه تاکسی و معبری که یکی از مهمترین راه های دسترسی به بخش داخلی شهر قدس است در همین خیابان است و حتی یکی دیگر از مواردی که لازم است مسئولان شهری به آن توجه داشته باشند وجود ورزشگاه است.

گفتنی است با توجه به این موضوع که بسیاری از بازی‌های ورزشی در آینده دور و نزدیک امکان دارد که در این ورزشگاه یعنی شهدای شهر قدس برگزار شود این تقاطع شاهد ترافیک ورودی بالایی در خصوص تماشاگران برای حضور در ورزشگاه است که این مهم نیز لزوم جانمایی پل عابر پیاده در این معبر را بیشتر می‌کند.

مورد دیگری که نیاز اشاره به آن حس می‌شود این است که مجموعه مدیریت شهری مهمترین موضوعی که باید در همه حال در رأس امور خود قرار دهد فراهم کردن نیازهای شهری و در کنار آن رسیدگی به مشکلات مرد در سطح شهر است که از مهم‌ترین وظایف این مجموعه است و حرکت در محور حقوق شهروندی در همین راستا است.

در کنار این موضوعات بهتر است که الزامات مربوطه نیز هم برای خودرو داران و هم برای افرادی که پیاده هستند و عبور از خیابان را به‌جای گذر از پل عابر پیاده برمی‌گزینند اقداماتی انجام شود و نهادینه شود تا در خصوص تصادفات که گاها منجر به فوت و نقص عضومی شود کاهش مناسبی را در شهر قدس داشته باشیم.

DSC_0472

این موضوع را نیز لازم است بیان کنیم که تا هم‌اینک تعداد کمی از اتفاقاتی که منجر به‌تصادف افراد در این تقاطع (شهید کلهر –سی متری شورا) شده رخ‌داده است که با مدیریتی که مسئولان می‌توانند در این خصوص داشته باشند می‌توانند کاهش چشمگیری را در این مورد به دست بیاورند.

در پایان این نکته را نیز شهروندان لازم است در برنامه‌های خود داشته باشند به این صورت که عبور مرور خود را از این معبر به‌صورت مناسب و با رعایت تمام موارد ایمنی تا کمترین مشکل برایشان رخ دهد و خودرو سواران نیز حوصله بیشتری به خرج بدهند تا نه برای خود مشکل ایجاد کنند کنه مشکلی برای دیگر ایجاد کنند.

امید است مسئولان مربوطه در این خصوص اقدامی را انجام دهند تا کاری کنند که بماند

انتهای پیام/

|
به اشتراک بگذارید