رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس گفت: نقش و جایگاه معلم نقشی بی بدلیل و ممتاز بوده و اساس رشد هر جامعه ای در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برعهده معلمان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، محمدرضا بهمنش، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس، در ارتباط با برگزاری مراسم پاسداشت مقام معلم به خبرنگار سرویس فرهنگی قدس خبر اظهار داشت: امسال به شکلی متفاوت تر و متنوع تر مراسم قدردانی از معلمان برگزار شد و می توان به تور تفریحی در قالب ۶ دوره و مراسم پاسداشت از معلمان نمونه منطقه ای، استانی و آموزشگاهی به همراه خانواده های آنها طی دو شب اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۶۰۰ نفر از معلمان به همراه خانواده های خود در این مراسم شرکت کرده اند گفت: برتر شدن یک معلم نشان از فراهم سازی شرایط، پشتیبانی و همیاری خانواده است. به همین دلیل خانواده های آنان نیز در این مراسم حضور یافتند.

بهمنش با تأکید بر نقش ممتاز و ویژه معلمان، خاطر نشان کرد: معلمان گنجینه های علم، دانش، تعلیم و تربیت هستند که باید آنها را مورد تکریم قرار داد. نقش و جایگاه معلم نقشی بی بدلیل و ممتاز بوده و اساس رشد هر جامعه ای در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برعهده معلمان است.

وی ادامه داد: معلم به عنوان پر قیمت ترین شخص که در آموزش و پرورش فعالیت دارد می تواند منشأ بسیاری از تحولات در جامعه باشد. به ویژه نقش انسان سازی که بر عهده آنان بوده و نسل حال و آینده را تربیت کرده و در شکل گیری شخصیت علمی، فرهنگی و دینی جوانان و نوجوانان تلاش می کند.

رئیس اداره آموزش و پرورش تصریح کرد: شاید نتوان از بعد معیشتی و رفاهی به دلیل محدودیت های موجود، از معلمان قدردانی کرد، اما از اولیت های کاری ما تجلیل و تکریم از مقام شامخ معلمان است.

این مراسم با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و مسابقه همراه بود و در پایان از معلمان نمونه تجلیل و قدردانی شد.

 

انتهای پیام/ ع