معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: به جای حافظه محوری باید دانش آموزان را با مهارت های زندگی اشنا کنیم تا اینده کشور تضمین شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، علیرضا آشناگر روز یکشنبه درمراسم اعزام کاروان تجهیزات ورزشی به مدارس استان قزوین گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی این حرکت ارزشمند را پاس می داریم.

وی افزود: در استانه سال تحصیلی شاید باید تعییر رویکرد در نظام آموزشی داشته باشیم تا در مسیر توسعه حرکت کنیم و. در این میان باید بچه ها را برای توسعه همه جانبه پرورش دهیم در حالی که فقط دانش و حافظه آنها را تقویت کرده ایم و دنبال مهارت آموزی نرفتیم.

آشناگر بیان کرد: جامعه آینده هم نظریه پرداز هم کارافرین هم معلم نیاز دارد و در آموزش ها اگر به سمت توسعه برویم به شادابی و سلامت دانش آموزان کمک کرده ایم.

وی بیان کرد: باید نسل اینده را به گونه ای آموزش دهیم و تربیت کنیم تا تحمل نظر دیگران را داشته باشند، گفتگو را یاد بگیرند و دانش آموزانی که تربیت می کنیم افرادی باشند که به عقاید دیگران احترام بگذارند تا آینده کشور تضمین شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآورشد: همچنان که به سرمایه اجتماعی و سرمایه مالی نیاز داریم باید زمینه های دیگر را برای توسعه مهیا کنیم.

وی اضافه کرد: اگر اعتماد بین دانش آموزان را تقویت کنیم به نتیجه می رسیم لذا باید بتوانید مدیریت فکری را در آموزش و پرورش شکل دهید تا شاهد یک مجموعه پویا در آموزش و پرورش باشیم./مهر