حضرت فاطمه زهرا (س) میفرماید :
۞ از دنياى شما محبّت سه چيز در دل من نهاده شد: تلاوت قرآن، نگاه به چهره پيامبر خدا و انفاق در راه خدا. ۞ نهج الحياة ، ح ۱۶۴
Friday, 22 March , 2019
امروز : جمعه, ۲ فروردین , ۱۳۹۸ - 16 رجب 1440
شناسه خبر : 5614
  پرینتخانه » اخبار شهر قدس, پربازدیدترین‌ها, کپی سایتای دیگه, گزارش تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۲۱ | 41 بازدید | ارسال توسط :

تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با جدیت پیگیری شود/اشتغال جدی ترین نیاز جوانان/تلاش برای جذب اعتبارات

اشتغالزایی، محرومیت‌زدایی، تلاش برای جذب اعتبارات هر چه بیشتر و ایفای نقش سازنده و فعالانه در مجلس از اصلی‌ترین مطالبات ساکنان شهرستان قدس از نماینده مجلس دهم به شمار می‌رود.

تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با جدیت پیگیری شود/اشتغال جدی ترین نیاز جوانان/تلاش برای جذب اعتبارات
به گزارش قدس خبر :قدس یکی از نزدیک‌ترین شهرستان‌های غرب استان تهران به پایتخت محسوب می‌شود و این قرابت به میزانی است که برخی از مسئولان فاصله مرزی میان قدس تا پایتخت را حدفاصل یک موزاییک عنوان می‌کنند.

یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های این شهرستان، به وجود و حضور واحدهای صنعتی و تولیدی متعدد در این خطه از استان تهران معطوف می‌شود، تعدد واحدهای قطعه‌سازی خودرو و تولید محصولات کشاورزی سالم و باکیفیت از ویژگی‌های برجسته این منطقه کم وسعت اما بسیار پرجمعیت محسوب می‌شود.

 قدس با ۱۱۴ کیلومترمربع وسعت و بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت یکی از متراکم‌ترین شهرستان‌های غرب استان تهران ازلحاظ بافت جمعیتی به شمار می‌رود.

در این گزارش تلاش می‌شود مطالبات و انتظارات مردمی از نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مذکور منعکس شود.

نماینده شهرستان قدس نسبت به مسائل کشوری بی‌تفاوت نباشد

سیروس لبافی یکی از کارمندان ساکن قدس در خصوص انتظارات خود از نماینده این شهرستان در مجلس دهم اظهار داشت:نقش نماینده به‌عنوان یک ناظر و قانون‌گذار در اداره و مدیریت کشور به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم بسیار تأثیرگذار است.

وی افزود:با عنایت به جایگاه ویژه مجلس شورای اسلامی در ابعاد گوناگون کشوری و حتی مراودات و مناسبات بین‌المللی، انتظار می‌رود نمایندگان با دقت نظر، حساسیت و توجه هر چه بیشتری به مسائل، امور و دغدغه‌های کشوری واکنش نشان دهند.

وی افزود:متأسفانه بعضاً مشاهده می‌شود که برخی از نمایندگان در بسیاری از مسائل، سکوت پیشه  و نقش پررنگی را در مجلس ایفا نمی‌کنند.

لبافی گفت:ایفای نقش نماینده مجلس شورای اسلامی صرفاً به رأی دادن به وزرا یا تصویب بودجه خلاصه نمی‌شود و می‌طلبد این تعداد از نمایندگان با موضع‌گیری‌های دقیق و صریح خود، در راستای حفظ منافع نظام، کشور و مردم گام بردارند.

این ساکن شهرستان قدس عنوان کرد:در دوره چهارساله عمر ادوار مجلس، متأسفانه برخی نمایندگان تنها در ماه‌های پایانی، نطق‌های آن‌چنانی و موضع‌گیری‌های صحیح و صریح از خود نشان می‌دهند که به نظر می‌رسد بیشتر رنگ و بوی انتخاباتی می‌دهد.

وی افزود:امید است نماینده مجلس دهم با نگاه، عزم و حساسیتی ویژه نسبت به مسائل کلان ورود کند تا کشور و نظام، مسیر توسعه و پیشرفت را با سرعت بیشتری بپیماید.

لبافی گفت:به‌طور یقین حضور پررنگ نماینده و نطق‌های صریح، منطقی و اصولی او در خصوص مسائل خرد و کلانی که در مجلس مطرح می‌شود، باعث جلب‌توجه هرچه بیشتر مسئولان به حوزه انتخابیه او نیز خواهد شد.

لزوم رفع ضعف‌های زیرساختی شهرستان قدس

 مهر نوشت :کامران یکی دیگر از ساکنان شهرستان قدس که علاقه و تمایلی به منتشر شدن نام خانوادگی خود نداشت،در خصوص انتظارات خود از نماینده شهرستان قدس در مجلس دهم عنوان کرد:ضعف‌های زیرساختی بسیار جدی و محسوسی در این خطه از غرب استان تهران وجود دارد که در صورت پیگیری جدی‌تر نماینده این شهرستان در مجلس دهم، رفع چنین کاستی‌هایی دور از ذهن نخواهد بود.

وی افزود:بی‌نتیجه ماندن طرح‌های کلنگ زنی شده همچون پروژه ورودی این شهرستان و یا عدم بهره‌برداری از یک زمین فوتبال و  نیمه‌تمام ماندن آن بعد از گذشت سال‌ها، زیبنده این شهرستان نیست.

کامران عنوان کرد:قدس تنها در نام و عنوان به شهرستان تبدیل‌شده و امکانات لازم و متناسب شأن یک شهرستان در آن تعبیه و تأمین نشده است.

این ساکن شهرستان قدس گفت:محرومیت در برخی از نقاط این شهرستان بسیار محسوس و تأسف‌آور است که به‌طور یقین پیگیری و تذکر نماینده برای رفع آن بی تأثیر نخواهد بود.

وی افزود: جاده، آسفالت، پارک، سالن ورزشی و…در حیطه وظایف نماینده نیست، اما کم توجهی به ضعف‌های زیرساختی، زیربنایی و روبنایی که زندگی و امور عادی شهر و یا حتی یک محله را به چالش می‌کشد نیز هم‌راستا با مدیریت و اقدام جهادی محسوب نمی‌شود.

این ساکن شهرستان قدس با اشاره به نقش مؤثر رایزنی نماینده با مسئولان  کشوری برای جذب اعتبارات موردنیاز حوزه انتخابیه خود عنوان کرد:بدون تردید پیگیری و ورود نماینده به مسائل منطقه‌ای و شهرستانی منع قانونی ندارد و امیدواریم نمایندگان  با الگو قرار دادن همکاران خود در مجلس شورای اسلامی که نقش فعالانه‌ای را در رفع مسائل منطقه‌ای و شهرستانی حوزه انتخابیه خود ایفا می‌کنند، گام‌های جدی و مصرانه‌ای را در مجلس دهم بردارند.

اشتغال جدی‌ترین نیاز جوانان شهرستان قدس

فاطمه رنجبر دانش‌آموخته رشته کامپیوتر از دانشگاه کرج که در شهرستان قدس سکونت دارد با اشاره به لزوم اشتغال‌زایی هر چه بیشتر برای جوانان گفت:شکی نیست که معضل بیکاری یکی از اصلی‌ترین مشکلات فعلی کشور در تمامی بخش‌ها اعم از کشوری، استانی، شهرستانی و منطقه به شمار می‌رود.

وی افزود:از نماینده مجلس دهم انتظار می‌رود، نهایت توان و انرژی خود را در این خصوص لحاظ کند که در صورت رفع این معضل از بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها، مشکلات و نارسایی‌های احتمالی پیشگیری خواهد شد.

رنجبر یادآور شد:رفع معضل بیکاری مؤلفه‌ای است که اثرات آن در عرصه‌های متعدد همچون کاهش طلاق و اعتیاد، درگیری‌ها و اختلافات درون خانوادگی و برون خانوادگی مؤثر است و هر آنچه در این عرصه موفقیت‌های بیشتری کسب شود به همان میزان بسترهای لازم برای رشد و شکوفایی به نحو مطلوب‌تری مهیا و فراهم خواهد شد.

تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با جدیت پیگیری شود

احسان شوریابی یکی از دانشجویان رشته حسابداری ساکن شهرستان قدس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت:مهم‌ترین اولویت فعلی کشور به تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی معطوف می‌شود که البته در این عرصه قوه مجریه نقش مؤثری ایفا می‌کند

وی افزود:بااین‌وجود از نقش نظارتی نمایندگان نیز در این عرصه خطیر نباید به‌سادگی گذشت.

این دانشجوی رشته حسابداری عنوان کرد:مجلس نشینان دهم می‌توانند با رصد روند اجرای سیاست‌های مورداشاره، دستگاه‌های مسئول را به حرکت در مسیر صحیح مجاب و هدایت کنند.

شوریابی گفت:اقتصاد مقاومتی به‌مثابه نقشه راهی است که مسیر پیمایش کشور را تسهیل و هموار می‌کند و با به ثمر نشستن آن می‌توان بر بسیاری از مشکلات و کمبودها غلبه کرد.

گفتنی است حسین گروسی و محمد محمودی شاه‌نشین، نمایندگان راه‌یافته به دومین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد محسوب می‌شوند که برای نشستن بر یک کرسی مجلس دهم با یکدیگر به رقابت می پردازند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •