هفته نخست حراج سکه

بیش از ۹۵۰۰سکه در حراج هفته اول فروش رفت

رییس بانک کارگشایی اعلام کرد: در هفته نخست حراج سکه، بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ قطعه سکه تمام (طرح جدید) و نیم سکه فروخته شد. مجموع چهار هزار و ۹۱۰ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و چهار هزار و ۶۴۰ نیم سکه بهار آزادی در ۲۱۹ رسید، فروخته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، مسعود سلیمانی گفت: هفته گذشته حراج در سه روز برگزار و در مجموع چهار هزار و ۹۱۰ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و چهار هزار و ۶۴۰ نیم سکه بهار آزادی در ۲۱۹ رسید، فروخته شد.
وی افزود: در روز نخست حراج، سکه ها در بسته های ۲۰ تایی عرضه شد اما در ۲روز بعد با توجه به افزایش متقاضیان، بسته های ۵۰ و ۱۰۰ تایی را نیز آماده کردیم.
«این هفته نیز سکه های تمام و نیم بهار آزادی در هر سه بسته عرضه می شود».
به گفته وی، حراج سکه های تمام و نیم بهار آزادی امروز ساعت ۱۴ تا ۱۶ در این بانک انجام می شود.
سلیمانی ادامه داد: استقبال در هفته نخست حراج بسیار زیاد بود و برای رفاه حال متقاضیان، امروز حراج را در سالن جدید شعبه مرکزی بانک کارگشایی که ظرفیت بیشتری دارد، برگزار می کنیم.

** تصمیم گیری درباره برگزاری حراج در چهارشنبه
همچنین با توجه به برگزاری حراج در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه، درباره برنامه چهارشنبه که تعطیل رسمی است، بزودی تصمیم گیری می شود.
رییس بانک کارگشایی جلوگیری از حبابی شدن بازار سکه را مهمترین علت حراج سکه عنوان کرد و از متقاضیان خواست برای شرکت در این حراج حضوری، با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانکی (برای پرداخت) به سالن حراج بانک کارگشایی واقع در خیابان مولوی، روبروی میدان محمدیه مراجعه کنند.
بانک کارگشایی که از واحدهای تابع بانک ملی ایران است، ۹۱ سال قدمت دارد و علاوه بر پرداخت تسهیلات در ازای ترهین مصنوعات طلا، مسوولیت حراج سکه برای کنترل قیمت در بازار را بر عهده دارد.
در هفته های اخیر بازار سکه با افزایش ناموزون قیمت ها روبرو بود؛ به شکلی که فعالان بازار از حباب ۲ میلیون ریالی هر قطعه سکه تمام خبر می دادند؛ بنابراین حراجی سکه در بانک کارگشایی کلید خورد.
به گفته رییس کل بانک مرکزی برگزاری حراج سکه تا زمان از بین رفتن این حباب ادامه می یابد.
پس از آغاز برگزاری حراج، حدود یک میلیون ریال از حباب قیمتی ایجاد شده در هفته های اخیر از بین رفته است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *