امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
Thursday, 22 August , 2019
امروز : پنج شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۸ - 21 ذو الحجة 1440
شناسه خبر : 38223
  پرینتخانه » اخبار شهر قدس, اخبار ویژه, تولیدی, سیاسی, قرارگاه فرهنگی, گزارش, مذهبی تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳ | 178 بازدید | ارسال توسط :

به برکت انقلاب اسلامی، ملت های اسلامی قلدرها را تحمل نمی کنند/ راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی مردم سالاری دینی است

حجت الاسلام و المسلمین جوکار گفت: انقلاب اسلامی با رهبری امام مردم را به سوی نور هدایت کرد ما هم در راه انقلاب اسلامی صابر هستیم و در مقابل همه دشمنی ها ایستاده ایم و در مقابل دشمن کوتاه نمی آییم.

به برکت انقلاب اسلامی، ملت های اسلامی قلدرها را تحمل نمی کنند/ راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی مردم سالاری دینی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس، در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته(۱۹ بهمن ۹۷)، ضمن اشاره به بحث فاطمه شناسی، اظهار داشت: حضرت صدیقه طاهره(س)، در قامت یک دختر دلسوز و مهربان برای پدر و در قامت همسر، یک همسر فداکار بودند و در جایگاه مادر هم نمونه مادر دلسوز و مهربان برای فرزندان و هم برای امت اسلامی است. حضرت زهرا(س) مادری بودند که در حیطه فرزندآوری و فرزند پروری در مدت ۹ سالی که درخانه امیرالمومنین علی (ع)، بودند ۵ فرزند داشتند که یکی از آنها قبل از شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) در راه ولایت شهید شدند ‌و ۴ فرزند دیگر آن حضرت هر کدام بر تمام عالم، اسوه هستند.
امام جمعه با بیان آیه ۱۵۱ سوره مبارکه انعام و آیه ۳۱ سوره مبارکه اسرا در ارتباط با نسل کشی و جلوگیری از تولد فرزند، افزود: خداوند در قرآن نسبت به نسل کشی هشدار می‌دهد، مبادا فرزندان خود را از روی تنگدستی و فقر به هلاکت برسانید که این خود یک گناه کبیره است.
امام جمعه با اشاره به اهمیت تربیت فرزند افزودند: حضرت فاطمه زهرا(س) در حیطه تربیت فرزند نیز نمونه و اسوه کامل هستند و دغدغه تربیت فرزند تا جایی ادامه می یابد که فرزندان آن حضرت به مرحله و مقام عصمت می رسند. اگر نبوت دنباله رو امامت شده است، به خاطر تربیتی است که حضرت زهرا(س) انجام دادند و امروز خانواده ها باید دغدغه تربیت فرزند را داشته باشند.
وی گفت: حضرت زهرا(س) در باب حضور در اجتماع و دفاع از ولی زمان حضور داشتند و فدایی ولی زمان خود شدند. رسالت اصلی زن تربیت فرزند و فرزند پروری است و سپس حضور در فعالیت های سیاسی و اجتماعی است. آنچه مهم است، مدیریت بر این کار است. زن عابده به تمام معنا در عبادت، حضرت زهرا(س) است.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار، با اشاره به ماموریت حضرت موسی(ع) گفت: خداوند به موسی ماموریت داد که قومی که زیر چکمه دشمن نابود شده بودند را خارج کنید و به سوی نور ببرید. ماموریت دوم ایام الله را یاد آوری کن، این یادآوری آیات برای هر کسی که روحیه صبر و استقامت داشته و شکرگذار باشد.
وی افزود: خدای متعال در هر زمانی، موسی آن زمان را قرار می دهد تا مردمی که گرفتار هستند را نجات دهد و آن مردم نباید ایام الله را فراموش کنند و یا از صبر و شکر فاصله گیرند و ‌بسیار اهل صبر و شکیبایی و استقامت و قدر دانی باشند.
خطیب امام جمعه شهرستان قدس گفت: یکی از روز شمارهای انقلاب اسلامی، امروز است که مصادف با پیوستن همافران نیروی ارتش جمهوری اسلامی به بیعت با امام عظیم الشان و با امام امت و آرمان های امام و ملت و آزادی خواهی پیمان بستند و الان در طول ۴۰ سال ارتش ما پای عهدشان هستند و روز ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی ارتش نام گرفته است.
وی ادامه داد: ۲۰ بهمن سالروز آغاز عملیات بزرگ والفجر ۸ در فاو عراق در سال ۶۴ با رمز یا زهرا(س) عملیات بود که ۷۵ روز طول کشید. آن هم زیر شدیدترین و طولانی ترین بمباران شیمیایی عراق که ۸۵۰۰ جانباز شیمیایی مربوط به این عملیات داریم و ۸۰۰ کیلومتر از خاک عراق را فتح کردند که یکی از موفق ترین عملیات دفاع مقدس بود. امروز در اقتصاد مقاومتی ما نیازمند عملیات های والفجر ۸ هستیم. دیپلماسی های بین المللی هم نیازمند این عملیات‌ها هستند.

‌امام جمعه افزود: زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، رهبری فرمودند همانطور که به آمریکا خوش بین نیستم، به اروپا هم خوش بین نیستم و به وعده های آنها اعتماد نمی کنیم . قرار بر پیشنهاد بستن حمایتی مالی با ایران اعلام کنند که ۹ ماه طول کشیده است. این ها وقت تلف کردن است. این ببانیه ۱۲ شرط دارد که آمریکا هم همان ها را می خواست و ما را مداخله گر در کشورها خواندند و بعد از آن با باج خواهی FATF و توان موشکی ما را در منطقه  میخواهند محدود کنند. این کانال مالی اروپایی ها، یک عقده سیاسی مثل برجام است که محقق نخواهد شد.

وی بیان داشت: آنچه که در این سال ها ثابت شده است، آمریکا و اروپا دو لبه یک قیچی هستند و هدفشان نابودی جمهوری اسلامی است. آنچه مهم است در پاسخ به این اوضاع و احوال یک چنین بیانیه گستاخانه برای ملت ما ودولتمردان ما جواب محکم باید به آنها بدهد. سپاه پاسداران به نیابت از ملت جواب خوبی با رونمایی از موشک هوشمندی که در زیرزمین ساخته شده بود داد که برای آنها با وجود تحریم هایی که اعمال کرده بودند حیرت آور بود و این یکی از کارخانه های تولید موشک رو نمایی شده است و ما ده ها و صدها کارخانه موشکی داریم و اقتدار خود را به رخ آنها میکشانیم.
امام جمعه بیان کرد: امروز دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی ایران به استیصال رسیده اند. در زمان پیش از انقلاب، کشورهای اروپایی و امریکایی به راحتی اجازه ملاقات و مذاکره نمی دادند. اما امروز رهبر عزیز، مسئولین آمریکایی را به چالش می‌کشاند و در پاسخ، آن ها با استفاده از خبرنگار فراری شده ملاقات می کنند و برای نجات دست به دامن جلبرگ‌ها شده اند. وزیر امور خارجه آمریکا گفت که مردم ایران بر مردم ونزوئلا و کره جنوبی تاثیر گذار هستند.
وی ادامه داد: آن رمانی که شما قلدر دنیا بودید، گذشت. امروز مردم دنیا قلدر را تحمل نمی کنند. نه تنها مردم ایران که ۴۰ سال پیش قلدر را بیرون کردن، ما نیز موفق شدیم استکبار ستیزی را به گوش جهان برسانیم و ملت های دنیا قلدرها را تحمل نمی کنند.
امام جمعه افزود: یکی از ایام الله ها، روز ۲۱ بهمن، روز شکسته شدن حکومت نظامی به فرمان حضرت امام، توسط مرد م است. در روز شمار انقلاب، روز ۲۲ بهمن، روز کسب اقتدار و عظمت و انقلاب شکوهمند توسط موسی زمان از دست فرعونیان زمان است.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار افزود: انقلاب اسلامی با رهبری امام مردم را به سوی نور هدایت کرد ما هم در راه انقلاب اسلامی صابر هستیم و در مقابل همه دشمنی ها ایستاده ایم و در مقابل دشمن کوتاه نمی آییم ‌و به شکرانه ۲۲ بهمن همه می‌آییم تا نشان دهیم که قدردان این انقلاب هستیم و اقتدار و صلابت و تجدید پیمان با آرمانهای امام خواهیم داشت.

وی با اشاره به برپایی ۴۰ میزخدمت، اذعان کرد: امروز شما مردم جلوه های زیبا را در کشور می‌بینید. وجود میز خدمت و حضور مسئولان شهرستان در سایه دین و نماز جمعه، برای حل مشکلات مردم است و حق مردم است که به مسئولان دسترسی داشته باشند. به علت مشغله زیاد کاری مسئولین، مردم به راحتی با آنها ارتباط نمی توانند داشته باشند.
خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: امسال انقلاب ما با فاطمیه همراه شده و به برکت این ایام انقلاب ما با نام این بانوی عزیز بیمه شده است و امروزه کشورهای اسلامی هم در کنار ما این ایام پیروزی را جشن می گیرند و این نشان دهنده فراگیر بودن انقلاب اسلامی ماست.
امام جمعه یاد آورد شد: عفو گسترده جرایم و مجازات ها توسط رهبری، شیرینی ۴۰ سالگی انقلاب را تقسیم کرد و هه ما قدردان او هستیم .
وی گفت: ۲۵ بهمن سال ۶۷ سالروز صدور حکم تاریخی مبنی بر حکم ارتداد سلمان رشدی توسط امام است. علما و مسئولبن از حکم امام پیروی و حمایت کردند. امروز نیز همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم. حرکت ضد دینی در هر نوعی محکوم است و گاهی در جمهوری اسلامی حرکت های ضد دینی شکل می‌گیرد که محکوم است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تصریح کرد: برگزاری جشنواره فیلم فجر انقلاب اسلامی به کام دشمنان بود. مثلاً محلی برای نمایش دادن مدل های غربی و فرهنگ غربی با بودجه بیت المال فیلم اجرا می‌کنند و در جشنواره تلویزیونی با شکل های مختلف حاضرمی شوند.اینها که در زمان انتخابات برای مردم اظهار نظر می‌کنند، چون پشتیبان مالی دارند و مسئولبن صدا و سیماباید برای جشن های انقلاب اسلامی تدابیری انگیزند و اگر قرار است این جشنواره ترویج فرهنگ غرب باشد، باید در آن را تخته کنند.

انتهای پیام/

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.