فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس گفت: بسیج به‌واقع تجلی‌گاه باورها و همچنین مظهر نگاه ویژه به توان و داشته‌های داخلی است.

به گزارش قدس خبر، سرهنگ دوم پاسدار فیاض الهیاری فرمانده ناحیه مقاوم بسیج شهرستان قدس در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته شهرستان قدس که با حضور پرشور مسئولان و بسیجیان روبرو شد اظهار کرد: امروز سپاه و بسیج در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و … حضور دارد و هرآن چه از دستش بربیاید برای نظام و انقلاب انجام خواهد داد.

وی افزود: در پاسخ به افرادی که ضعیف‌اند و دچار روحیه نمی‌توانیم شده‌اند باید گفت که استکبار هیچ‌گاه به وعده‌های خود عمل‌نکرده و نخواهد کرد بلکه به دنبال این است که از دیگران بهره ببرد و درزمانی که بهره‌اش به پایان رسید دیگر آینده آن مجموعه برایش فرقی ندارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس گفت: برخی از سخنانشان این برمی‌آید که خودباخته‌اند و ترسیده‌اند که به آن‌ها باید بگوییم که قدرت الهی را دست‌کم نگیرند چراکه ما در زمان انقلاب و همچنان جنگ با دست‌های خالی در مقابل ظلم و استکبار جهانی ایستادگی کردیم.

وی به پنج سرفصلی که توسط رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله) در دیدار چند روز گذشته ایشان با بسیجیان اشاره کرد و گفت: حرکت در مسیر این پنج اصل مهم‌ترین وظیفه تک‌تک ما به‌عنوان سربازان انقلاب اسلامی است و با تمام توان در این مسیر قدم بدخواهیم داشت.

الهیاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با حضور گسترده عموم بسیجیان توانسته خدمات گسترده‌ای در به عموم شهروندان و فراتر از آن دیگر نقاط استان داشته باشد که برخی از آن‌ها را به‌اختصار بیان می‌کنم.

وی عنوان کرد: ازجمله این برنامه‌ها حضور بیش از ۳۰۰۰ هزار روز نفر در خصوص مرمت مدارس تحت عنوان طرح هجرت ۳، برگزاری اردوی های جهادی یک‌روزه، سه‌روزه و هفت‌روزه در داخل و خارج از شهرستان، حضور در طرح نهضت سوادآموزی شهرستان، برگزاری نمایشگاه‌های متنوع و متعدد با عناوین مختلفی مانند پیشگیری از اعتیاد و همچنین نمایشگاه اقتصادی و فرهنگی بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس گفت: دیگر برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده عبارت‌اند از: برگزاری کلاس‌های آموزشی اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی و …، فراهم کردن جهیزیه برای افراد نیازمند، پرداخت وام برای ایجاد مشاغل خانگی و طرح‌های اقتصاد مقاومتی، اعزام ۲۲ نفر برای برپایی موکب در مسیر پیاده‌روی اربعین و همچنین راه‌اندازی کارگاه خیاطی با تحت پوشش قرار دادن ۴۰ بانو بد سرپرست و بی‌سرپرست است.

الهیاری بیان کرد: یکی از اقدامات مهمی که طی هفته‌های اخیر نیز در حال به نتیجه رسیدن است توجه به بحث اقتصاد خرد و همچنین اقتصاد خانواده است که در ین راستا توانستیم با هماهنگی‌های انجام‌شده بین دستگاه‌های شهرستان ۳۰۰۰ نفر از افرادی که در خصوص بافت گلیم تبحر داشتند را سازمان‌دهی کنیم که امید است به‌زودی نمایشگاه و کارگاهی بسیار ارزنده در شهرستان افتتاح شود تا این مهم نیز نتیجه‌ای ارزنده به دنبال داشته باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس در پایان متذکر شد: از دیگر برنامه‌های برگزارشده کشف و انهدام یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر و یک باند تهیه و توزیع مشروبات الکلی، برخورد با قاچاقچیان خرد و ارشاد آن‌ها، برگزاری راهیان نور، برگزاری اردوهای زیارتی سیاحتی، برگزار برنامه‌های فرهنگی در برخی بوستان‌های شهرستان با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر در تابستان گذشته در این برنامه‌ها و بسیاری دیگر از اقدامات که بیان آن در این مجال نمی‌گنجند از اقدامات بسیج و سپاه بوده است.

انتهای پیام//