امام جمعه شهرستان قدس:

بد اخلاقی توسط مسئولان با مردم پسندیده نیست

حجت الاسلام والمسلمین میر احمدی گفت: مساله ی ادب و تربیت از مهمترین توصیه های رسول اکرم (ص) و مهمترین سرمایه ها و ویژگی های دین مبین اسلام است و هر فرد مومن با رعایت ادب و اخلاق و تربیت فرزندان است که به عقلانیت جامعه ی اسلامی مهر تایید میزند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر،حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی امام جمعه شهرستان قدس در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته که با حضور پرشور عموم مردم و مسئولان شهرستان قدس برگزار شد اظهار کرد: خودم و همه شما را به رعایت تقوا الهی دعوت میکنم چرا که تقوا تنها راهگشا در دنیا و آخرت است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت مساله رعایت آداب اجتماعی و فرهنگی برای همه ی آحاد مومنین گفت: مساله ی ادب و تربیت از مهمترین توصیه های رسول اکرم (ص) و مهمترین سرمایه ها و ویژگی های دین مبین اسلام است و هر فرد مومن با رعایت ادب و اخلاق و تربیت فرزندان است که به عقلانیت جامعه ی اسلامی مهر تایید میزند.
میراحمدی همچنین در رابطه با  عقلانیت در جامعه ی اسلامی عنوان کرد:انجام هرکاری یقینا نیاز به تعقل و تدبیر دارد و هرکاری پیش از انجام گرتن باید از جوانب مختلف آن، سنجیده و آزموده گرددو مساله ای که وجود دارد و لازم به تاکید است، این است که خود عقل باید در مسیر و چارچوبی بی نقص و فارق از عصیان و اشتباهات تربیت یافته باشد که این مسیر همان مسیر والای ائمه اطهار و پیامبران و اولیاء الهی است.
وی تاکید کرد: نزد خداوند منان، بنا به فرموده پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد(ص)، نزد خداون منان دو چیز از همه چیزها بدتر است که اولی بخیل بودن و دومی بداخلاقیست و این مساله نباید در مساله دیده شود و خصوصا بد اخلاقی ها در مسئولان جامعه نباید دیده شود.
حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی در پایان خطبه اول نماز جمعه این هفته با شاره به رخداد های اخیر گورستان نصیر آباد شهریار که به مساله ای ملی بدل شد، تصریح کرد: مسله گورخوابی ها هشداری برای جوانان ما بود که سرنوشت اعتیاد و رهایی از آغوش خانواده چه خواهد شد  و نمونه از بد اخلاقی برخی از مسئولان نیز در این جریان که متاسفانه به جای حل مشکل، به دنبال بحث های بی سرانجام بودند مشاهده شد و باعث تاسف است که با در نظر نگرفتن جوانب مختلف این جریان خدمات سی و چند ساله ی نظام به جوانان این سرزمین به واسطه ی بزرگنمایی ها و نگاه بد اخلاقانه و رسانه های داخلی و خارجی زیر سوال رفت.
امام جمعه شهرستان قدس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قدس،به سالروز طرح کشف حجاب در رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت: امروز مصادف با سالروز توطئه ی بزرگ نظام کفر در ایران رژیم پهلوی، مبنی بر طرح مساله ی کشف حجاب است که رضا خان منفور، آن دستور لعنتی تاریخی را برای کشف حجاب بانوان ایران زمین صادر کرد و سراسر ایران را در ناباوری و یاس فرو برد.
وی در ادامه گفت: متاسفانه سلاطین دوره های مختلف ایران زمین نفهمیدندو عبرت نگرفتند که هر کس با دین اسلام و مومنین  در بیفتد نتیجه ای جز سرنگونی نخواهد داشت و نمیتواند کار به جایی ببرد.
میراحمدی همچنین در ادامه ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری و تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت معصومه(س) به پشت پرده های غیبی نظام جمهوری اسلامی ایران و حمایت های ائمه اطهار و حضرت حجت(عج) اشاره کرد و  افزود: دشمنان اسلام و سلاطین نظام کفر نمیفهمند که جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی بسیار بزرگ دارد که ایران را از گزند عموم بلا ها و مصائب در امان نگاه داشته است و آن حضرت امام زمان (عج) است که همواره پشتیبان امام انقلاب و فرزندان انقلاب بوده تا این مردم آرامش این روزها را ببینند.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان سالروز قیام خونین ۱۹ دی مردم قم را متذکر شد و خاطر نشان کرد: نوزدهم دی ماه، سالروز رخدادی تاریخی است که به واسطه ی مردم خودجوش قم رقم خورد و از نخستین جرقه های انقلاب اسلامی بود و نمیتوان این اتفاق بزرگ در تاریخ اسلام و ایران را به دست فراموشی سپرد و همواره خون و راه آن شهیدان این رخداد جاودان و زنده باقی خواهد ماند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *